Zeytinin fazla tuzu nasıl alınır sirke kullanmayı deneyin!

Zeytinin fazla tuzu nasıl alınır? Kahvaltı sofralarının demirbaşını oluşturan zeytini tuzdan nasıl arındırabileceğinizi sizler için araştırdık!

Zeytinin fazla tuzu nasıl alınır sirke kullanmayı deneyin!

 Zeytin kahvaltı sofralarımızın baş tacıdır. İster yeşili olsun ister siyahı olsun hepsi farklı bir lezzet olarak sofralarımızın her zaman vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bazen aldığımız zeytinler çok tuzlu çıkabiliyor. Biz de elmaelma.com olarak aldığınız tuzlu zeytinlerinizi tuzundan nasıl arındırabileceğinizi araştırdık. Peki zeytinin fazla tuzu nasıl alınır? Evde uygulayacağınız birkaç pratik yöntem ile zeytin tuzundan kurtulabileceksiniz. İşte tüm yapmanız gerekenler! 

SİRKE KULLANMAYI DENEYİN 

Tuzlu siyah zeytinleri aldıktan sonra bir süre sirkeli suda bekletmeniz tuzunun azalmasına yardımcı olacaktır. Ancak bir gün boyunca sirkeli suda bekleyen zeytinlerin üzerine sirke kokusu sinecektir. Bu kokudan kurtulmak için zeytinlerinizi bol suyla yıkamayı deneyin. Kokusundan da tuzundan da kurutlacaksınız. 

PATATESLE TÜM TUZU ARINDIRIN  

Patatesin tuz arındırıcı özelliğini duymuşsunuzdur. Hatta çoğu zaman yemekler tuzlu olduğu zamanda da içerisine bir miktar patates atılır. Fazla tuzunu alması için. İşte bu yöntemi tuzlu zeytinlerinizde de deneyebilirisiniz. Kısa süre içerisinde zeytinleriniz fazla tuzundan arınacak. 

HAMUR İŞLERİNDE KULLANABİLİRSİNİZ 

Farz edelim ki söylediğimiz bütün yöntemleri denediniz fakat zeytinleriniz yine istediğinz oranda tuzsuz olmadı. Ozaman size bir önerimiz daha bulunuyor. Yapacağınız hamur işlerinde kullanmanız. Yani yapacağınız hamur işini kesinlikle ekstra tuz atmadan sadece zeytinleri kullanarak yapabilirsiniz. 

 

Yorumlar