Yenmeyen elmaları değerlendirme sakın atmayın!

Yenmeyen elmaları değerlendirmenin püf noktaları neler? Yiyemediğiniz elmaları atmak yerine onları değerlendirin. İşte yöntemi!

Yenmeyen elmaları değerlendirme sakın atmayın!

Elma sadece yılın herhangi bir zamanında bulunabildiği için değil aynı zamanda çok yönlü bir besin olduğu için de dünyanın en çok tüketilen meyvelerinden biridir. Elmanın sağlığa olan faydalarını bilmeyen yoktur. İçerisinde bulunan bol miktardaki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren bu mucize besini yiyemediğiniz zaman atıyorsanız sakın atmayın. Bugün size Elmaelma.com olarak yenmeyen elmaları değerlendirmenin püf noktalarını hazırladık. İşte yiyemediğiniz elmaları değerlendirebileceğiniz yerler! 

ELMALI KURABİYE YA DA PASTA YAPABİLİRSİNİZ 

Fark etmeden çok aldığınız ama yiyemediğiniz elmaları, elmalı kurabiye yaparak ya da pasta yaparak tüketebilirsiniz. Bu sayede hem elmaların çürümesini önlemiş olursunuz hem de yeniden yenme fırsatı sunmuş olursunuz. 

TURTA YAPABİLİRSİNİZ 

Elmalı kurabiye ve pastanın yanı sıra bir de enfes bir lezzet olan turta yapmayı deneyebilirsiniz. Elmalı turta hazırlanışında elmanın kıvamı hafif yumuşak olması gerektiği için uzun süre beklemiş elma en ideal malzeme olabilir. Bu nedenle yemediğiniz elmaları atmak yerine turtalarınızda kullanabilir mükemmel bir lezzete sahip olabilirsiniz. 

ENFES BİR LEZZET OLAN HOŞAF YAPIMINDA KULLANIN 

Yine aynı şekilde yiyemediğiniz ve kenarda kalan elmalarınızdan hoşaf yapabilirsiniz. Elmalı hoşafın içine elma taneciklerini küçük küçük kesip koymanız yeterli olacaktır. Buzdolabında bekletilmiş enfes bir tat olan hoşafın tadını bilenler bayılırlar ki elmalı hoşafta enfes bir tada sahiptir. 

CİLT MASKESİ YAPIMINDA KULLANABİLİRSİNİZ 

Yenmeyen elmalarınızı değerlendirebileceğiniz bir başka yer ise, maske yapımıdır. Evet yanlı duymadınız. Yüz maskesi yapımında kullanabilirsiniz.Her güne düzenli olarak elmayı ezip içerisine zeytinyağı ve Hint yağı koyarak yüzünüze gece maskesi yapabilirsiniz. Cildiniz parladığını ve zaman içerisinde ışıltılı bir görünüm kazandığını fakr edeceksinizdir. 

SİRKE YAPIMINDA KULLANIN 

Elma sirkesi yapımında kullanabilirsiniz. Elma sirkesi hepinizinde bildiği gibi evde hemen hemen her gün kullanıla bir malzemedir. Bu nedenle dışarıdan satın alamk yerine elma sirkesini evde kendiniz de yapabilirsiniz. 

Yorumlar