Ananas kabuğunun faydaları nelerdir kabuğu yenir mi?

Ananasın ne kadar sağlıklı ve faydalı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki ya kabuğu? Bir çok meyvenin kabuğu gibi ananasın kabuğuda mucizeler yaratıyor.

Ananas kabuğunun faydaları nelerdir kabuğu yenir mi?
-A A+

Ananası soyduktan sonra çoğu kez kabuğu çöpe atılır. Ancak bir çok meyve gibi ananasında kabuğu çok çeşitli sağlık problemlerine iyi gelmektedir. Bir çok kişi ananas kabuğundaki mucize yaratan faydalardan bir haber! Bugün elmaelma.com okurları için ananasın kabuğundaki o faydaları derledik...

SAĞLIKLI KİLO VERME

Ananas kabuğundan çay yaparak tükettiğinizde sindirim sisteminizi düzenleyerek sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Vücutta biriken fazla sıvıları atmaya yüksek ölçüde yardımcı olmaktadır.

KANSERLE MÜCADELE!

Ananas kabuğunun çerisinde yüksek miktarda betakaroten bulunmaktadır. Ananas kabuğu kanser hcrelerinin gelişmesini önmeleme özelliği bulunmaktadır. Özellikle kolon ve prostat kanserine karşı mücadele etmektedir. 

ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİYOR!

Öksürük problemi olanlar ananas kabuğunu kaynatarak soğuduktan sonra bal ile tüketerek öksürük problemlerinizin önüne geçebilirsiniz. Özellikle bir türlü geçmek bilmeyen kuru öksürük krizlerine karşı oldukça iyi gelmektedir.

MİDE SORUNLARI

Ananas kabuğunun içerisinde bol miktarda lif bulunmaktadır. Sindirim sistemi sorunlarına karşı oldukça fayda sağlamaktadır. Ananas kabuğu mide sorunlarına karşı mide asit üretimini önlemektedir. Özellikle kabızlık sorunu yaşayanlar için oldukta etkili bir yöntemdir.