Boy uzatan besinler nelerdir hangi besinler boyun uzamasına yardımcı olur?

Her ne kadar boyun uzama evresi belirli bir yaşa kadar gösterilse de mucizevi besinler sayesinde boyunuzu uzatabilirsiniz!

Boy uzatan besinler nelerdir hangi besinler boyun uzamasına yardımcı olur?

Belirli bir yaştan sonra çok zor gibi görünen ve hemen hemen herkesin hayali olan boy uzama durumudur. Her ne kadar hayal gibi görünsede bazı besinler boyunuzu uzatmaya yardımcı oluyor! İşte boyunuzun uzamasına yardımcı olan o besinler sayesinde boy uzamasının son dönemi olan yaş skalasını aşmanıza yardımcı olacak besinler...

D VİTAMİNİ

Boyunuzu uzatmak istiyorsanız özellikle dikkat etmeniz gerken şeylerden biri de vücudunuzun ihtiyacı olan D vitaminini karşılamanız gerekmektedir. Günlük mutlaka 30 dakika kadar güneşte kalmalı yürüyüş yapmalı ve D vitamini içeren besinler tüketmeniz gerekmektedir.

SÜT

Çocukluğumuzdan beri ebeveynlerimizin ısrarla ''Süt içmezsen bak boyun uzamaz!'' cümlelerini dikkate alıp düzenli olarak süt tüketmelisiniz. Süt kemik gelişiminiz için oldukça önemli bir içecektir. Gün içersinde mutlaka 2 bardak süt içmeye özen gösterin.

KURU MEYVELER

Kalsiyum denince akla ilk gelen besinlerden biri de süttür. Ancak şuan kalsiyum dediğimizde aklımıza şuan için gelecek ilk şey kuru meyvedir. Kuru meyvelerde kalsiyum değeri yüksektir. Boy uzatmanın en temel kurallarından biri de kalsiyumdur. 

YOĞURT

Yoğurt hem kilonuzu dengede tutmanıza hemde boyunuzu uzatmada oldukça etkilidir. Boyunuzun uzamasında destek olacak besinlerden biri de yoğurttur. Gün içerisinde mutlaka yoğurt tüketmeye özen göstermelisiniz.

SUSAM

Susamın içerisinde yüksek miktarda kalsiyum içermektedir. Süt ve kuru meyveler gibi günlük hayatınızda tükettiklerinizin arasında susamı da bulundurmalısınız. Ancsk susamın içersinde bulunan yüksek miktardaki yağ oranına dikkat etmenizde fayda var. Unutmayın her şey dozunda ve yerinde tüketildiğinde güzeldir!

Yorumlar