Gece yediğinizde vücuda faydalı besinler nelerdir?

Genellikle beslenme ve diyet uzmanları belli bir saatten sonra yemek yemenin bırakılması gerektiğini söylerler. İşte sizlere gece yediğinizde faydalı besinler

Gece yediğinizde vücuda faydalı besinler nelerdir?
-A A+

Genellikle beslenme ve diyet uzmanları belli bir saatten sonra yemek yemenin bırakılması gerektiğini söylerler. Ancak gece yediğinizde sağlığımıza çeşitli faydalar sağlıyan besinlerde bulunmakta. Üstelik bu yiyecekler kilo vermenize ve dümdüz bir karna sahip olmanıza yardımcı oluyor. 


KUŞKONMAZ

Yabani veya beyaz kuşkonmaz olsun, fark etmez. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz çünkü tüm bunlar sizin sağlığınız için iyi olacaktır. Kuşkonmaz, vitaminlerle (A, B kompleksi, C ve E vitaminleri), aynı zamanda çinko ve potasyum gibi mineraller ile doludur.


DOMATES

Domatesi çoğu insan sever ve bir miktar protein ile bu gıdayı birleştirirseniz eğer sağlıklı bir akşam yemeği için muazzam bir seçenek elde etmiş olursunuz. Domateslerin içi antioksidanlar ile doludur. Birçok nedenden dolayı kilo vermemize yardımcı olurlar: domates, iltihaplanma ve sıvı tutulması ile mücadele eder.


KARPUZ

Karpuzlar içi lif ve su dolu en önemli besinlerden birisidir. Yatmadan önce karpuz yemek dümdüz bir karna sahip olmasının yanında, bu besin maddesi, vücudunuzda fazla miktarda bulunan sıvıların giderilmesi için gerekli olan bir mineraldir.


ENGİNAR

Karaciğer sağlığına iyi gelen enginar , akşam yemeği için mükemmel bir seçenek olacaktır. Sonuçta tahmin edebileceğiniz gibi bu organınız gece boyunca vücudunuzda detoks etkisi sağlar.


ZEYTİNYAĞI

Sızma zeytinyağında bulunan oleik asit gibi yağ asitleri vücudunuzda özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve parçalanması zor olan yağların parçalanmasına yardımcı olur.