Gilaburu suyu nedir faydaları nelerdir?

Lezzetli ve insan saplığına çok çeşitli faydası ile diyet listelerinin yeni gözdesi gilaburu suyunun bilinmeyen faydalarını sizler için derledik.

Gilaburu suyu nedir faydaları nelerdir?

Kırmızı ve üzüme benzeyen şekliyle sağlıktan tutun cilt sağlığına kadar birçok faydası bulunan gilaburu meyve çeşitidir. Endemik bir bitki olan gilaburunun suyu sıkılarak tüketilmektedir. Elmaelma.com okurları için diyetden tutun çeşitli rahatsızlıklara oldukça iyi gelen gilaburu suyunun nadir bilinen faydalarını derledik.

GİLABURU SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

-Böbreklerinden sorun yaşayanlar için böbreklerin daha sağlıklı çalışması ve böbrek taşını düşürmeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda idrar sökücü özelliği bulunmakla beraber kabızlık sorununda oldukça etkilidir. 

-Kadınların regl dönemlerinde yaşadıkları regl sancılarını azaltır ve yoğun kanamaları önlemektedir. 

- Prostat, idrar yolu sorunlarına iyi gelmektedir. Romatizma hastalarına karşı iyi gelmektedir. 

-Tansiyon ve kalp hastalarına iyi gelmektedir. Astım hastalıklarına sara nöbetleri ve kabakulak  gibi rahatsızlıklar üzerinde etkilidir. Gilaburu suyu, ayrıca safra kesesi hastalıkları ile bazı karaciğer hastalıklarına da iyi gelmektedir. Gilaburunun bazı kanser tümörlerini azaltmada olumlu etkileri vardır. Diyet listelerinde de yer alan gilaburu suyu zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

 

Yorumlar