Makyaj temizleme sütü nasıl yapılır gerekli malzemeler nelerdir?

Kendi makyaj sütünüzü kendiniz yapabilirsiniz! Doğal Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın doğal makyaj sütü tarifini denemeye ne dersiniz?

Makyaj temizleme sütü nasıl yapılır gerekli malzemeler nelerdir?

Makyaj temizleyiciler cildimiz için çok önemlidir, olabildiğince katkısız ürünler tercih etmeliyiz ki cildimize zarar vermesinler. Ancak her nekadar doğal diye alsakta birçok makyaj temizleme ürününün içinde kimyasal var ve bunlar cildimizi uzun vadede zorluyor. Kendi makyaj temizleme sütünüzü kendiniz yapmaya ne dersiniz? Doğal Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın doğal makyaj sütü tarifini sizler için derledik! Mutlaka denemelisiniz...

MALZEMELER

1 Adet Salatalık
1 Kahve Fincanı Süt
1 Tatlı Kaşığı Badem Yağı
3 Damla Lavanta

YAPILIŞI

Sütümüzü derince bir kaba boşaltıyoruz. Bir adet salatalığımızı rendeleyip suyunu sütümüzün içine sıkıyoruz. İstersek blender ile veya istediğimiz şekilde salatalığımızın suyunu sıkabiliriz. Karışımımıza bir tatlı kaşığı badem yağı ve üç damla lavanta ekliyoruz. İyice karıştırıyoruz. Buzdolabımızda bir hafta boyunca dayanabilecek olan makyaj temizleme sütümüz bu şekilde hazır oluyor. Sütümüz bir haftada bozulur diye korkmamıza hiç gerek yok çünkü kullandığımız badem yağı sütümüzün bozulmasını önleyecektir.

Kıvamı krem gibi koyu değil biraz cıvık olabilir, içine pamuğumuzu batırarak makyajımızı silebiliriz. Buzdolabında bir hafta boyunca dayanacak olan bu bitkisel makyaj temizleme sütünü her gün kullanabilirsiniz. Cildinize zarar vermeyecek olan bu doğal temizleme sütü aynı zamanda cildinizi rahatlatır.

 

Yorumlar