Sevgiliyle tatile giderken acele etmeyin dikkat edilmesi gereken 4 temel konu!

Yaz aylarında sevgiliyle kurulan tatil planları her ne kadar heyecan verici olsa da sonucunda pişman olmamak için tatile çıkmadan önce 4 şeye dikkat!

Sevgiliyle tatile giderken acele etmeyin dikkat edilmesi gereken 4 temel konu!

Beraber zaman geçirirken içinizin kıpır kıpır olduğu hayatınızdaki o özel kişi olan sevgiliyle tatile çıkmak her ilişkide yapılan aktivitelerden biridir. Ancak bir kişiyi tatilde tanımak ve onunla baş başa vakit geçirmek diğer görüşmelerinize oranlar daha farklıdır. Bunun için sevgilinizde planladığınız baş başa bir tatil planında dikkat etmeniz gereken 4 şeyi bir araya getirdik! İşte sevgilinizle tatile çıkarken dikkat etmeniz gerekenler listesi!

TATİL İÇİN ACELECİ DAVRAMAYIN!

Karşınızdaki kişiyi tanımak elbette yolda veya tatilde önemlidir. Ancak taze bir ilişkide birbirinizi tanımak için aceleci davranmayın. Sevgilinizle tatile çıkmadan öncede biraz tanımakta fayda olabilir. Bunun için yeni bir ilişkide tatil planları yapmak sonucunda size pişmanlık getirebilir.

BÜTÇE OLUŞTURUN

Tatile çıkmadan önce orda maddi olarak sorun yaşamak istemiyorsanız bütçe planlaması yapın. Gideceğiniz seyahatte ne kadar para harcayacaksınız, nereleri gezmek istiyorsunuz ona göre bir planlama yapın ve kenara para ayırın. Her ne kadar karşınızdaki kişi sevgiliniz olsa da tatil masraflarınızı nasıl bölüşeceğinizi planlayın. Aksi taktirde ödemeyaparken kendinizi kötü hissetmenizi istemeyeyiz.

AYRI PLANLARDA YAPABİLİRSİNİZ

Sevgilinizle beraber tatile çıkmak tatilde sürekli dip dibe vakit geçireceğiniz anlamına gelmez. Bunun için zaman zaman ufak çaplı özel alan ayırabilirsinizç Mesela siz havuza girmek isterken sevgilinizin denize gitmesine izin verebilirsiniz. 

İLİŞKİNİZDE EKİP RUHUNU OLUŞTURUN

İlişkide aynı zamanda takım ruhunu oluşturmak oldukça önemlidir. turistik bir yere gidiyorsanız sevgilsinizin yabancı dili iyiyse onun iletişiminden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde sizin harita okuma özelliğiniz yön konusunda kurtarıcı olabilir. Bu tarz durumları aynı zamanda fırsata çevirerek unutulmaz eğlenceli anlara çevirebilirsiniz.

Yorumlar