Böğürtlen ve ahududu arasındaki farkı anlamayanlar için tadına bakın!

Renkleri her ne kadar farklı olsada görünüm itibari ile farklı olan böğürtlen ve ahududu arasındaki farkı gösteren maddeleri sıraladık!

Böğürtlen ve ahududu arasındaki farkı anlamayanlar için tadına bakın!

Görünümü ile iştah açan meyveler arasında yer alan böğürtlen ve ahududu arasındaki farkı hiç düşündünüz mü? Görünümü ile aynı meyveymiş gibi görünse de aslında farkı özellikleri ve farklı meyveler olduğunu kanıtlayan maddeleri bir araya getirdik! Fotoğraf çekimlerinde ve lezzetine doyum olmayan ahududu ve böğürtlen arasındaki fark nasıl anlaşılır? Ahududu ve böğürtlen arasındaki fark nedir? İşte böğürtlen ve ahududuyu birbirinden ayıran özellikler!

Kaliteli yaşamı destekleyen ve ağrı kesici özelliği bulunan böğürtlen ve ahududu oldukça önemli bir meyvedir. Sağlık açısından da oldukça faydalı olan bu iki meyve A, C, E, K ve P vitaminleri bulunuyor. Akdeniz ikliminde yetişen böğürtlen ve ahudud arasındaki farklar...

Ahududu ve Böğürtlen Arasındaki Fark Nasıl Anlaşılır?

-Bu iki meyveyide incelediğimizde ahududu böğürtlen kadar sert ve dayanıklı olmadığını anlayabiliriz. Aynı zamanda ahududu her yerde yetişmez. Kırmızı ve biraz mor rengine kaçan böğürtlen meyvesini yol kenarında veya bahçelerde yaygın olarak görürken ahududuyu her yerde denk gelmediğinizi fark edebilirsiniz. 

-Böğürtlen ve ahududu meyvesinde diken bulunuyor. Renkleri her ne kadar farklı olsa da görünümlerinin birbirine olan benzerliği ile sık sık karıştırılabiliyor veya aynı meyve zannediliyor. 

-Aynı zamanda ahududu çileğe de benzetilmektedir. Böğürtlenin boyutu hiç bir zaman büyümez bir çekirden kadar boyutu olurken ahududu görünümü ile çilek boyutuna ulaşabilmektedir. Bu yüzden zaman zaman dağ çileği olarak da anılmaktadır. 

-Lezzet olarak da birbirinden oldukça farklıdır. Böğürtlenin tadı daha ekşi ve mayhoş bir lezzeti bulunurken ahududunun daha tatlı yumuşaktır. 

Yorumlar