Jojoba yağının faydaları neler yaraları iyileştiriyor!

Jojoba yağının faydaları neler? Jojoba yağı ne işe yarar? Genellikle saçlara iyi geldiği bilinen bu yağın bilinmeyen faydalarına şaşıp kalacaksınız!

Jojoba yağının faydaları neler yaraları iyileştiriyor!

Jojoba yağını hiç duydunuz mu? Duyduysanzız da mutlaka saçlara iyi geldiğini saçları beslediğini duymuşsunuzdur. Halbuki jojoba yağının daha birçok bilinmeyen faydası var. Saç güzelliğinden tutun da cilt sağlığına kadar birçok konuda fayda sağlayan jojoba yağının bilinmeyen faydalarını neler olduğunu sizler için araştırdık.Peki jojoba yağı ne işe yarar? İşte merak edilen sorunun yanıtı! 

Cildi nemlendiriyor! 

Jojoba yağı çok güçlü bir nemlendircidir. Bu sayede cildin kaybettiği nemini geri kazanmasına yardımcı olur. Özellikle kuru ciltler için çok faydalıdır. 

 Yaraların iyileşmesini sağlıyor 

Jojoba yağının iltihap önleyici özelliği bulunmaktadır. Bir araştırma, jojoba yağının yaraları iyileştirebileceğini ve kolajen sentezini kolaylaştırabileceğini kanıtladı.

Jojoba yağı aknelere de iyi geliyor! 

Jojoba yağı, cildinizi güzelleştirmenin yanı sıra akneleri de tedavi eder. Bu konuyla ilgili çok sayıda araştırma yapıldı. Mesela bir çalışmada, jojoba yağı maskesinin akne lezyonları üzerindeki etkinliği değerlendirildi.

 

Yorumlar