Keçiboynuzu çekirdeğinin faydaları nelerdir halsizliği gideriyor!

Keçiboynuzu çekirdeğinin faydaları nelerdir? Bitkisel tedavide kullanılan keçiboynuzu çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor!

Keçiboynuzu çekirdeğinin faydaları nelerdir halsizliği gideriyor!

Keçiboynuzu çekirdeğinin faydaları nelerdir? Dünyanın en sert çekirdeğine sahip olan keçiboynuzu çekirdeğinin insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Keçiboynuzu çekirdeğinin bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık! 

KALSİYUM İHTİYACININ YÜZDE 70'İNİ KARŞILIYOR! 

Kalsiyumun vücut için ne kadar gerekli olduğunu hepimiz biliyoruz. Vücudumuz için gerekli olan kalsiyumu sütten alıyoruz. Fakat keçiboynuzu çekirdeğinde sütten 3 kat daha fazla kalsiyum olduğunu biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız. Keçiboynuzu çekirdeği günlük vücudun ihtiyacı olan kalsiyumun yüzde 70'ini karşılamaktadır. 

TÜM HASTALIKLARA KARŞI VÜCUTTA  KALKAN GÖREVİ GÖRÜYOR! 

Kayısı çekirdeği yağının içerisinde bol miktarda fosfor bulunmaktadır. Fosfor ise vücudun direncini arttıran bir maddedir. Tüm hastalıklara karşı vücutta kalkan oluşturmaktadır. Uzmanlar, özellikle keçiboynuzu çekirdeğini hamilelerin ve çocukların tüketmesi gerektiğini vurgulamaktadır. 

HALSİZLİĞİ GİDERMEKTEDİR 

Keçiboynuzu çekirdeği sinir hücrelerinin deforme olmasını önlemektedir. Keçiboynuzu çekirdeğinden yapılan kahve gün içerisinde yaşanan halsizliğe iyi gelmektedir. 

VÜCUTTAKİ HORMONLARI DÜZENLER 

Keçiboynuzu çekirdeği aynı zamanda çinko minerali bakımından da zengindir. Bu nedenle keçiboynuzu çekirdeğinin öğütülerek elde edilen tozundan bir kaşığını bir su bardağı sıcak suya koyup tüketildiğinde vücuttaki hormonları düzenler. 

 

Yorumlar 1 yorum