Malta eriği hangi hastalıklara iyi gelir demir eksikliğini gideriyor!

Malta eriğinin faydaları neler?Demir eksikliği olan kişilerin bol bol tüketmesi tavsiye edilen malta eriğinin bilinmeyen faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız!

Malta eriği hangi hastalıklara iyi gelir demir eksikliğini gideriyor!

Malta eriğinin ne olduğunu biliyor muydunuz? Yurt dışında Japon muşmulası, Japon eriği ve Çin eriği gibi farklı isimlerle anılan malta eriğinin halk arasında olan bizdeki adı yeni dünya. Doğada bulunan en iyi A vitamini olan bu meyvenin birçok hastalığa derman olduğunu biliyor muydunuz? Demir eksikliğini gidermesinde tutun da çağımızın hastalığı olan kanserin önüne geçmesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan bu mucizevi meyvenin bilinmeyen faydalarına inanamayacaksınız. 

Ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde yetiştirilmektedir

Anavatanı Çin olarak bilinenen bu meyve, ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde yetiştirilmektedir. Yaz kış yeşil kalabilen bu meyvenin ayağları yapraklarını hiçbir dönemde dökmez. 

İçerisinde bol miktarda A vitamini barındıran bir meyvedir 

Malta eriği içerisinde bol miktarda A vitamini barındıran bir meyvedir. Bu özelliği sayesinde göz sağlığını da korumaktadır. İçerdiği yüksek antioksidan sayesinde gözdeki virüsleri engeller. Göz içindeki vitamin seviyesini dengeler. 

malta eriği hangi hastalıklara iyi gelir demir eksikliğini gideriyor!.

Kronik uykusuzluğa iyi gelmektedir 

Malta eriği diğer bir adıyla yeni dünya uykusuzluğa da iyi gelmektedir. Özellikle kronik uykusuzluğu gideren bu meyve, rahat bir uyku çekmek isteyener için harika bir öneri olacaktır. 

Kemik ve kas sağlığını güçlendirir 

K vitamini bakımından zengin olan malta eriği, kemik ve kas sağlığını güçlendirir. İleri yaşlarda görülen kemik erimesi gibi hastalıkların riskini azaltır.

 

Yorumlar