Şerbetçi otunun faydaları neler regl ağrısını dindiriyor!

Şerbetçi otunun faydaları neler? Şerbetçi otu nasıl kullanılır?Yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılan bu otun bilinmeyen faydalarını duyunca çok şaşıracaksız

Şerbetçi otunun faydaları neler regl ağrısını dindiriyor!

Şerbetçi otu uzun yıllar boyunca alternatif tıpta kullanılan otlardan biridir. Genellikle Temmuz ve Eylül aylarında yetiştirilen bu otun insan sağlığına olan faydaları duyanları şaşırtıyor. Regl dönemindeki ağrıları ve sancıları dindirmesinden tutun da vücuttaki yaraların hızlıca iyileşmesine kadar pek çok konuda fayda sağlıyor. Elmaelma.com olarak sizlere şerbetçi otunun bilinmeyen faydalarının neler olduğunu araştırdık. İşte tüm merak edilenler! 

BULANTI VE KUSMA RAHATSIZLIKALRINA İYİ GELİYOR 

Şerbetçi otu yüzyıllardır mide hastalıklarının özellikle bulantı ve kusma rahatsızlıklarının önüne geçenadeta doğadan gelen bir mucizedir. Yatıştırıcı etkisi sayesinde uzmanlar teknolojinin gelişmediği yıllarda çayını psikolojik sorunlar yaşayan hastalarına verirler.

REGL DÖNEMİ SANCILARINI DİNDİRİYOR 

Kadınların fizikler gelişimine katkı sağlayan şerbetçi otu aynı zamanda regl dönemindeki ağrıları ve sancıları da dindirir.

AĞRI KESİCİ ÖZELLİĞİ BULUNUYOR 

Şerbetçi otunun ağrı kesici bir özelliği bulunmaktadır. Kemik ağrılarında krem olarak kullanılan bu ot iltihaba bağlı gelişen diş ağrılarına da iyi gelmektedir. 

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR 

Metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Günde bir bardak tüketilen şerbetçi otu çayı sindirimi kolaylaştırır. Hazımsızlık gibi rahatsızlıkları önler.

 

Yorumlar