Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır duş süresini kısaltın!

Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır? Havaların değişmesinden etkilenen cildimizi korumak için dikkat etmeniz gereken şeylerin neler olduğunu sıraladık.

Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır duş süresini kısaltın!

Sıcak havalarla birlikte cildimiz epey bir yoruldu. Deniz, güneş, kum derken yorgun düşen cildimiz bir de şimdi soğuk havalarla karşı karşıya kalmak üzere. Peki ne yapmalıyız? Cildimizi nasıl korumalıyız? Sonbahar yaklaşmışken cilt bakım rutinlerimizde neler değiştirmeli neleri ilave etmeliyiz? Elmaelma.com olarak sizlere sonbaharda dikkat etmeniz gereken cilt bakım rutinlerini sıraladık! İşte yapmanız gerekenler! 

Mutlaka güneş koruyucu kullanın! 

Her ne kadar yaz ayı yavaş yavaş btiyor olsa da güneş kreminizden asla vazgeçmemelisiniz. Cildinizin yaş kış korunmaya ihtiyacı var. Hafif bir ürünle cildinizi UV ışınlarına karşı korumaya devam edebilirsiniz. 

Duş sürenizi kısaltın

Genellikle uzun süre sıck suyun altında kalmak herkese iyi geliyor. Fakat sonbaharda duş sırasındaki yüksek sıcaklık cilt kurumasına neden oluyor. Duş alırken ılık suyu tercih etmeli 5-10 dakika arasında duş almanız önerilmektedir. 

Nemlendirici kullanın

Sıklıkla nemlendirici kullanın. Nem, soğuyan havalarda cilt bakımının kilit kelimesidir. Sonbaharda yaza oranla daha yoğun kıvamlı bir nemlendiriciye geçmelisiniz. Cildin nemlenmesi son derece önemlidir. Bu nedenle yaz kış cildinizi nemlendirmeye özen göstermelisiniz. 

 

Yorumlar