Portakalın faydaları böbreklerdeki taşı döküyor!

Portakalın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor? İşte C vitamini deposu olan portakalın insan sağlığına olan faydalarına dair tüm bilinmeyenler!

Portakalın faydaları böbreklerdeki taşı döküyor!

Kış aylarının sevilen meyvelerinden biri de hiç kuşkusuz portakaldır. Tam bir C vitamini deposu olan portakalın sağlığa birçok faydası bulunuyor. Bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra hastalıklara karşı da kalkan görevi gören portakalın bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. Peki portakalın faydaları neler? İşte portakalın faydalarına dair tüm bilinmeyenler! 

İÇERİSİNDE BOL MİKTARDA B VE C VİTAMİNİ BULUNMAKTADIR 

Portakal Hindistan'dan tüm dünyaya yayılan bir meyvedir. Bu lezzetli besinin tadı güneşte bekleme süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu enfes meyvenin içerisinde bol miktarda B ve C vitamini bulunmaktadır. İnsan sağlığına faydalı olan bu meyve son zamanlarda ilaç ve kozmetik sanayinde de kullanılmaya başlanmıştır. 

İÇERİSİNDE FOLİK ASİT BULUNUYOR

Uzmanlar, portakalın özellkle sabah kahvaltılarında tüketilmesinin oldukça faydalı olduğunu söylüyor. İçerisinde folik asit bulunmaktadır. Bu nedenle hamileliğin ilk 3 ayında düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir. 

GÜNDE 2 PORTAKAL YERSENİZ...

Daha öcede söylediğimiz gibi portakalda bol miktarda C vitamini bulunmaktadır. Günde tüketilen iki portakal vücudun tüm C vitamini ihtiyacını karşılıyor. 

VÜCUTTAKİ TÜM TOKSİNLERİ ATIYOR

Portakal aynı zamanda vücudun toksinlerden arınmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra tümör oluşumunu da önlemekte ve kansere olan etkisi mucize yaratmaktadır. İçerisindeki vitaminler sayesinde kanser riskini sıfıra indirmektedir. 

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUYOR 

Portakalın faydaları bunlarla da bitmiyor. Portakal aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olmaktadır. Uzun süre tokluk hissi yaratmasından dolayı kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. 

 

 

Yorumlar