Bebeklere kestane yedirilir mi çocuğunuz 1 yaşından küçükse...

Bebeklere kestane yedirilir mi? Uzmanlar uyarıyor! Bebeklere kestane yedirmek bazı sağlık sorunlarına yol açıyor! İşte bebeklere kestane yedirmenin zaraları!

Bebeklere kestane yedirilir mi çocuğunuz 1 yaşından küçükse...

Kış mevsiminin en mükemmel lezzetlerinden biri olan kestaneyi hemen hemen herkes severek tüketmektedir. Damaklarda bıraktığı enfes tadıyla herkes mest eden kestanenin faydalarını saymakla bitiremiyoruz. Sağlığa bir çok konuda fayda sağlayan kestane faydaları olduğu kadar zararları da bulunan bir besindir. Özellikle de 1 yaşından küçük çocuklar için! Uzmanlar uyarıyor! 1 yaşından küçük çocuklara kestane yedirmeyin! İşte nedeni! 

İSHAL YA DA GAZ PROBLEMLERİNE YOL AÇIYOR 

Kestane tüketimi bebeklere veya çocuklara yedirildiği zaman ishal ya da gaz problmelerine yol açıyor. 

1 YAŞINDAN ÖNCE BEBEKLERİNİZE KESTANE YEDİRMEYİN 

Kestane aynı zamanda alerjik bir besindir. Bu nedenle 1 yaşından küçük bebeklere kestane ya da kestane balı yedirmek doğru bir davranıi değildir. Çocuğunuzda alerjiye sebebiyet verebilir bu da beraberin de ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 

ÇATALLA EZEREK VERİLMESİ GEREKİYOR 

Kestanenin faydalarından yararlanabilmek için 1 yaşın doldurulması gerekmektedir. Bebeklere kestane verileceği zaman da uzmanlar kestaneyi suya atıp kaynattıktan sonra blenderan geçirerek ya da çatalla ezerek bebeklere verilebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. 

 

Yorumlar