Korkuyu yenmek için kaçmak yerine kendinize itiraf edin!

Hepimizin hayatta bir çok şeyden korkularımız vardır. Ancak korkuların üstesinden gelmek ve aşmak için ilk olarak kaçmak yerine kendinize itiraf edin!

Birçok insanın yaşamda geleceğe dair veya geçmişten kaynaklanan bazı korkuları vardır. Her konuda olduğu gibi korkununda aşırısı bir noktadan sonra kişiye zarar verebilmekle beraber anı değiştirebilir. İşte bu yüzden korkuları yenmek ve üstesinden gelmek için çabalamalısınız. Konu hakkında Kişisel gelişim danışmanı Hande Akın korkularımızı nasıl aşarız? Korkuların üstesinden gelmek için ne yapmak gerekir? İşte hayatımıza yön veren korkuların üstesinden gelme yolları.

Korkularımızı aşmak için öncelikle niyet etmemiz lazım. Niyetinizin gücü ile herşeyi değiştirebiliriz. Eğer bir şeyden korktuğunuzu farkediyorsanız eğer lütfen kendinize itiraf edin. Benim rezil olma korkum var, benim kaybetme korkum var, benim terkedilme korkum var, benim başarısız olma korkum var.

Her birimizin korkuları çok çeşitlidir ve insan olmanın doğalıdır korkmak. Korkularımız neticesinde hayatımızda bazı adımları atarız.

Ne zamanki bu korkular bizi sınırlandırıyor, engelliyor, yaşamımızı kontrol ediyorlar. İşte o zaman o korkuları aşmanın zamanı gelmiş demektir. Korku somut birşey değil soyuttur. Onun üzerine doğru cesaretle gitmeniz gerekir. Öncelikle kabul... Kendinize itiraf etmek; ardından o korkunun üzerine gitmek için cesaretle adım atmak gerekir. Ve hayat her zaman cesut olanları ödüllendirir. 

Yorumlar