Erdoğan Sıcak kimdir usta sanatçı 79 yaşında hayatını kaybetti!

Usta sanatçı Erdoğan Sıcak 79 yaşında hayatını kaybetti! Acı haberi kızı Tutam Sıcak sosyal medya hesabından duyurdu ''Babam Erdoğan Sıcak'ı kaybettik!''

Erdoğan Sıcak kimdir usta sanatçı 79 yaşında hayatını kaybetti!

Usta sanatçı Erdoğan Sıcak 79 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncu Erdoğan Sıcak'ın ölüm haberini kızı Tutam Sıcak sosyal medya hesabından, ''Babam Erdoğan Sıcak'ı kaybettik. Perşembe günü defnedeceğiz. Detaylı bilgiyi daha sonra vereceğim" açıklamasını yaptı. Koah hastası olan usta oyuncu Erdoğan sıcak sanat hayatından bir çok tiyatro, sinema ve dizi projelerinde yer aldı. Usta oyucu Erdoğan Sıcak kimdir? Erdoğan Sıcak hangi dizi ve filmlerde oynadı? sorularının yanıtı...

79 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Bir süredir 'koah' hastalığı ile mücadele eden usta oyuncu Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti. Kızı Tutam Sıcak sosyal medya hesabından acı haberi paylaştı. ''Babam Erdoğan Sıcak'ı kaybettik. Perşembe günü defnedeceğiz. Detaylı bilgiyi daha sonra vereceğim" açıklamasını yaptı.

KOAH HASTALIĞI İLE MÜCADELE EDİYORDU

79 yaşındaki usta oyuncu Erdoğan Sıcak koah hastalığı nedeni ile pazartesi günü hastaneye kaldırılmıştı. Erdoğan Sıcak sanat hayatında birçok önemli projede yer aldı.

USTA OYUNCU ERDOĞAN SICAK KİMDİR?

Usta oyuncu 1940 yılında İstanbul Bakırköy'de 18 Ağustos'ta dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bakırköy'de bitirdi. İstanbul Erkek Lisesine gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı. Gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri göstermeye başladı. 1959 yılında usta yönetmen Haldun Dormen 'in tiyatro okulunda eğitim aldı.1962/63 tiyatro sezonunda, Ankara Devlet tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago'nun İstanbul'da kurduğu topluluğa sınavla alınarak profesyonel tiyatro yaşamını başlatmış oldu.

Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Erdoğan Sıcak, televizyon yayınlarının başlamasıyla ,önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi. Bu arada, birçok reklam filminde ve birkaç uzun metrajlı filmde oynadı. İngiliz ,Alman,Fransız,Japon ortak yapımı filmlerde farklı karakterler çizdi. 1959 yılından bu güne kadar, muhtelif tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı. Birçok televizyon dizisinin senaryolarını yazdı ve kendi kaleminden çıkan birçok tiyatro eserini sahneledi. Ödül almış mizah hikayeleri, şiirleri ve bestelenmiş şarkı sözleri de vardır.

Yorumlar