Tahinin faydaları nelerdir sağlığı nasıl etkiler?

Vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanın bir başka yöntemi de tahin tüketmekten geçiyor! Vücudunuzdaki zehri tahin tüketerek atabilirsiniz.

Tahinin faydaları nelerdir sağlığı nasıl etkiler?

Vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmak için bir çok yönteme başvuruyoruz. Hatta çoğu zaman bunun için kendimizi aç bırakıyoruz. Ancak bugün sizler için hem lezzetli hemde sağlığa oldukça faydalı olup aynı zamanda vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olacak tahinin faydalarını elmaelma.com okurları için derledik. Sizde günlük yaşamınızda tahin tüketmeyi en kıssürede alışkanlık haline getirseniz iyi edersiniz...

Tahinin içerisinde bulunan zengin mineraller sayesinde vücuttaki kemik gelişimine fayda sağlamaktadır. Özellikle sıklıkla şikayetçi olunan safra kesesindeki taşların dökülmesinde, bronşite iyi gelmektedir. Gün içerisinde sadece 2 kaşık tahin tükettiğinizde biftekteki protein ile eşdeğerdedir. Gelişen teknoloji ile beraber vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler ve radyasyon gibi bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı vücuda koruma sağlamaktadır.

Yaşın ilerlemesin ebağlı olarak görülebilecek hafıza kayıpları gibi rahatsızlıklarda olumlu etkisi bulunmaktadır. İçerisinde yüksek oranda E vitamini bulundurması ile güçlü bir antioksidan diyebiliriz. Aynı zamanda vücudunza aldığınız her hangi bir yaranın çok çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. O zaman ne diyoruz günde 2 kaşık tahin hayat kurtarıyor!

Yorumlar