Erkeklerde sertleşme sorunu neden olur kan akışının artmasıyla...

Dünya genelinde bir çok çiftin cinsel sorunlarının başında gelen sertleşme neden olur? İşte bir çok erkeği utandıran o sorunun yanıtı.

Erkeklerde sertleşme sorunu neden olur kan akışının artmasıyla...

Dünya genelinde bir çok çiftin cinsel sorunu haline gelen durumlardan biri de erkeklerde sertleşme durumlarıdır. Peki sertleşme durumu neden olur? Bir çok erkeğin sıklıkla şikayet ettiği sertleşme durumunu düzeltmek için izleyebilecekleri yollar hakkında bir derleme yaptık! Yatakta bazı işler bu yüzden ters gidiyorda çözümü imkansız değil! Sertleşme neden olur? Sertleşme sorununun tedavisi var mı? İşte bir çok erkeği düşündüren sorunun yanıtı...

Dünya genelinde bir çok erkeğin cinsel sorunu haline gelen ve en çok merak edilen cinsel sorunların başında sertleşme sorunu yer alıyor. Peki sertleşme sorunu ile nasıl başedilir? Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, 2025 yılında bu sayının 322 milyona çıkacağını belirterek sorunun yüzde 70'inin fiziksel olduğunu söyledi.


Sertleşme sorunu özellikle 40 yaşın üzerindeki her 10 erkekten 7'sinde görülüyor. Dünya genelinde neredeyse 200 milyon erkek sertleşme sorunu yaşıyor. Sertleşme probleminin altında yatan nedenleri doğru saptamak gerekiyor.  

SERTLEŞME SORUNU NEDEN OLUR?

Penise giden kan akışının artmasıyla sertleşme meydana geliyor. Bu nedenle yüksek tansiyon, şeker hastalığı veya sigara içilmesi bu sorunu geliştiriyor. Bunun yanı sıra hormonsal dengesizlik ve testosteron eksikliği de önemli risk faktörleri arasında yer alıyor.

SERTLEŞME SORUNU FİZİKSEL BİR SORUN!

Sertleşme sorunun altında psikolojik nedenlerin yattığı düşünülse de bu sorunların yüzde 70'i fiziksel. Hormonsal eksiklikler, penis damar ve sinirlerindeki problemler, anatomik sorunlar, geçirilen hastalıklar, cerrahi işlemler, özellikle prostat sorunları ve kullanılan ilaçlar sertleşme sorununa yol açabiliyor.

SERTLEŞME SORUNUNUN TEDAVİSİ VAR MI?

Sertleşme sorununda tedaviler 'kişiye özel' seçildiğinde ve harmanlandığında başarılı bir sonuç veriyor. Oluşturulan bir tedavi ancak sizin şikayetinize, sorununuzun nedenlerine, beklentinize ve cinsel yaşamınıza göre düzenlendiğinde gerçek başarıyı getiriyor.

Yorumlar