Rüyada cinsellikle ilgili rüya görüyorsanız nedeni pozisyonunuz olabilir!

Bir çok kişinin merak ettiği konulardan biri de rüyada cinsel içerikli şeyler görüyorsanız bunun nedeni pozisyonunuz olabilir!

Rüyada cinsellikle ilgili rüya görüyorsanız nedeni pozisyonunuz olabilir!

Birçoğumuz rüyada gördüğümüz şeylerin anlamlarını merak ediyoruz. Özellikle birçoğumuzun gördüğü ve konuşmaktan utandığı konu olan rüyada cinsellikle alakalı şeyler görmenin neyi işaret ettiğini rüyada cinsel ilişkiye girerken veya cinsellikle alakalı şeyler görmenin ne anlama geldiğini merak edenler için bir derleme yaptık. Eğer ki sık sık cinsellikle alakalı şeyler görüyorsanız nedeni pozisyonunuz olabilir! İşte rüyada cinsellikle ilgili şeyler görmek ne anlama geliyormuş hadi gelin beraber inceleyelim...

Uyku Pozisyonunuzla Alakalı Olabilir!

Cinsel içerikli rüyalar birçoğumuzun zaman zaman gördüğü durumlardır. Neden rüyada cinsellikle alakalı şeyler gördüğümüz her zaman merak konusu olmuştur. Yapılan araştırmalara göre erkeklerin %93'ü kadınların ise %86'sı cinsel içerikli rüya gördüğü ortaya çıktı. Kimileri bu tarz rüyaları daha sık görürken kimileri ise belirli aralıklarda erotik rüyalar gördüğünü söylüyor. Hong Kong’ta yapılan ve 670 üniversite öğrencisinin katıldığı bir ankette, gençlere cinsel içerikli rüyalar görüp görmedikleri, görüyorlar hangi sıklıkta olduğu soruldu. Bu soruların yanı sıra katılımcılardan genel uyku pozisyonları hakkında da bilgiler istendi. 670 katılımcıdan % 66’sının kadın % 34’ünün erkek olduğu ortaya çıktı.

Yüz Üstü Yatanlar Daha Çok Erotik Rüya Görüyor!

Yapılan anket sonuçlarına göre ankete katılanların %72'si yan yattığını, %23'ü sırt üstü yattığını, %5'i ise yüz üstü yatarak uyudunuğu belirtti. Uzmanlar yüz üstü yatanların daha çok cinsel içerikli rüya gördüğünü belirtiyor. Peki neden yüz üstü yatınca cinsel içerikli rüyaları daha çok görüyoruz? sorusunu soranlar için, uyku sırasında göğüs kafesinde oluşan baskı ve nefes alıp verirken yaşanan zorlanma hissi olarak belirtiliyor. Yaşanan bu baskı ve zorlanma hissi ise kişilerin beynine cinsellikle ilgili sinyaller veriyor ve bu duygular rüyalara taşınıyor.

Yorumlar