Zayıf gösteren 8 giyinme tüyosu

Olduğunuzdan daha zayıf görünmek istiyorsanız zayıf gösteren 8 giyinme tüyosunu mutlaka öğrenip bir kenara not edin.

Zayıf gösteren 8 giyinme tüyosu

Doğru giysi ve hilelerle olduğunuzdan daha zayıf görünmeniz mümkün. Daha zayıf görünmek için giyinme hileleri arayanlar için sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecek 8 hileyi derledik. İşte korseden desen seçimine, sütyenden aksesuar seçimine kadar sizi daha zayıf gösterecek bir kaç öneri. 

1. KORSE TAKIN: Şu ana kadar giyinirken olduğunuzdan ince görünmek için başvurduğunuz en klasik yöntemlerden birinin içinize korse giymek olduğunu biliyoruz. Bu son derece doğru, çünkü korseler oldukça işe yarıyorlar. İster karın ister bacak bölgeniz için korse modelinizi seçin, sizi toparlayıp çok daha sıkı gösterecek bu korseleri kıyafetlerinizin içine giymeye devam edin.

2. VÜCUT TİPİNİZİ İYİ ÖĞRENİN: Vücut tipine göre giyinme kurallarını bilmeniz önemlidir, fakat vücut tipiniz ne olursa olsun uzak durmanız gereken belli başlı parçaları bilmek daha da önemlidir. Örneğin kapri pantolonlar, çok cepli bermuda şortlar, pileli bol pantolonlar gibi bazı parçalar sizi her daim kilolu gösterecektir. Aksine koyu renkte dar jean pantolonlar ise özellikle topuklu botlarla giyildiğinde sizi çok daha ince ve uzun gösterecektir. Üst giyimde de oversize giyinmek yerine uzun bluzlar, blazer ceketler gibi parçaları seçerseniz daha zayıf görünmeşansına sahip olabilirsiniz.

3. SİYAHLARA BÜRÜNMEYİN: Gözlerde iyi bir yanılsama için renkler de sağlam bir malzemedir. En eski giyim hilelerinden biri de daha zayıf görünmek için baştan aşağı aynı renkte giyinmektir. Özellikle siyah, lacivert, bordo ve gri gibi koyu tonlarda monokrom kombinler yaptığınızda çok daha ince görüneceksiniz.

4. MAKSİ ETEKLER HAYAT KURTARIR: Vücut hatları kıvrımlı kadınların uzun elbise ya da etek giymelerinin iyi olmayacağı görüşü tamamıyla yanlıştır. Doğru bir tasarıma, iyi bir kesime sahip maksi etekler sizi olduğunuzdan çok daha ince ve uzungösterme etkisine sahiptir. Etkiyi artırmak için dikey çizgilere sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

5. DİKEY ÇİZGİLER: Daha zayıf ve uzun görünmek isteyenler için yıllardır bilinen bir diğer giyim hilesi de dikey çizgili kıyafetler giymektir. Aksine yatay çizgiler de kişiyi olduğundan çok daha kilolu ve iri gösterme özelliğine sahiptir.

6. KEMER AMA NASIL: Bazı giyim hileleri de detaylarda saklıdır. Uzun ya da kısa elbiseler giydiğinizde bu elbiseleri ince kemerlerle hareketlendirdiğinizde bu sizi olduğunuzdan ince gösterme etkisi yaratacaktır. Kıyafetinize zarif bir şekilde dokunuş yapan ince kemerlerin aksine kalın kemer taktığınızda vücudunuz kabaca ortadan ikiye bölünecek ve olduğunuzdan iri görünme durumunuz oluşacaktır.

7. CANLI RENKLERDEN KORKMAYIN: Eğer baştan aşağı siyah ya da lacivert giyinmek size göre değilse ama yine de olduğunuzdan ince görünme ihtiyacınız varsa neon tonlara yönelmenizi tavsiye ederiz. Örneğin siyah pantolon ya da etek giyip, üzerine fosforlu renklerde bir kazak ya da bluz giyin. Bu dengeyi kurmanız önemli, yani alt bedeninizde koyu renklerle kombininizi tamamlamayı atlamayın.

8. DOĞRU SÜTYENİ BULUN:  Kadınların yüzde 80’inin yanlış bedende sütyen  mağduru olduğu söyleniyor. Sizin için doğru olmayan sütyen modeli sizi çok daha kilolu ve iri gösterecektir. Dolayısıyla bu konuya önem vermeniz ve giyim hilelerine içeriden başlamanız önemli.

Yorumlar