Moda tasarımcısı olmak isteyenlere fırsat!

Dünya'nın ilk moda okulu ESMOD, tasarımcı olmak isteyenlere, 3 yıllık Moda Tasarımı ve Teknikleri Diploma Programı’nı sunuyor.

Moda tasarımcısı olmak isteyenlere fırsat!

Modayı bir yaşam sanatı olarak gören, 14 ülkede 21 okuluyla tam 170 yıldır moda alanında eğitim veren, dünyanın ilk moda okulu ünvanına sahip ESMOD’un İstanbul şubesi ESMOD İstanbul 2011-2012 yılında, 3 senelik Moda Tasarımı ve Teknikleri Diploma Programı’na katılmak isteyenleri bekliyor.

Dünya'nın en köklü moda okulu

170 yıllık geçmişiyle ESMOD, modayı bir bütün olarak ele alıyor, yaratıcılıktan pazarlamaya sektörün her alanını kapsayan üst düzey eğitim geleneğiyle yarının moda devlerini yetiştiriyor. Modanın hayal etmek, keşfetmek ve yaratmakla sınırlı olmadığını, gözlem ve analizin tüketicilerin ihtiyaçlarını anlamak için önemini bilen ESMOD, hem tasarımcı olmak isteyenlere, hem de sektörün pazarlama alanında söz sahibi olmayı hedefleyenlere 3 yıllık Moda Tasarımı ve Teknikleri Diploma Programı’nı sunuyor.  


Moda sektöründe parlak bir kariyer vaad ediyor

Programın ilk senesinde, tasarımla tanışan öğrenciler, stilizm ve modelizm alanlarında paralel biçimde ilerleyerek aynı anda hem tasarım yapmayı, hem de tasarımlarını hayata geçirmeyi öğreniyorlar. Daha birinci sınıfta, sektörün önde gelen markalarıyla, ortak projeler çerçevesinde birlikte çalışma imkanı bulan ESMOD öğrencileri, ikinci senelerinde uygulama konusunda deneyimlerini artırırken, üçüncü sınıfta kendi koleksiyonlarını oluşturacak seviyeye geliyorlar. Senede 1000 saati bulan derslerde ESMOD öğrencileri, dünyanın önde gelen moda tasarımcılarını yetiştiren ESMOD’un eğitim ve deneyim farkıyla sektöre hazırlanıyor, Diploma Programı’nı tamamladıklarında moda alanında pek çok farklı pozisyonda iş sahibi olabiliyorlar. Öte yandan ESMOD’un, ikinci sınıftan itibaren başvurulabilen değişim programı kapsamında öğrenciler, ESMOD’un dünyadaki 21 okulundan birinde eğitimlerine devam ediyor, uluslararası bir vizyonun vazgeçilmez kabul edildiği moda alanında kariyerlerine bir adım önde başlıyorlar.

Lise diplomasına sahip herkes başvurabilir

Her biri konusunda uzman ve uluslararası tecrübe sahibi eğitmenlerin yönetiminde İngilizce gerçekleşecek dersler, simultane tercümeyle Türkçe’ye çevrilecek. Moda alanında kariyer hedefleyen ve lise diplomasına sahip herkesin başvurabileceği 3 yıllık Moda Tasarımı ve Teknikleri Diploma Programı, moda tasarımı ve modelizm konusunda teknik bilgi önkoşulu barındırmayarak, öğrencilerini mülakat ile seçiyor, böylelikle geleceğini moda sektörünün farklı alanlarında gören herkese kapılarını açıyor.

Mükakat bilgileri ve randevu için info@esmodistanbul.com adresinden ESMOD ile iletişime geçebilir, Detaylı bilgi için  www.esmodistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Yorumlar