Kayısılı yulaf topları nasıl yapılır enfes bir tat!

Kayısılı yulaf topları nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Püf noktaları neler? Kilo vermeye çalışanlar için müthüş bir öneri olacak! İşte yapılışı!

Kayısılı yulaf topları nasıl yapılır enfes bir tat!

Kayısılı yulaf topları nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Püf noktaları neler? Kilo vermeye çalışanlar için harika bir öneri olacak bu şahane lezzeti mutlaka denemelisiniz. Hem pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz hem de oldukça ekonomik olan bu tatlı tarifi kısa süre içerisinde vazgeçilmezleriniz arasına girecek. İşte malzeme listesi ve hazırlanışı! Bu tada hayran kalacaksınız! 

MALZEMELER: 

15 adet kuru kayısı,6 adet hurma,1/2 su bardağı yulaf, 2 çay kaşığı tarçın

HAZIRLANIŞI: 

Kuru kayısıları ve hurmaları bir kabın içerisine alın. Yumuşaması için üzerine sıcak su ilave edin ve yaklaşık 10 dakika bekletin.Yumuşayan kayısıları ve hurmaları sudan çıkarın. İyice kurulayın.Hurmaların çekirdeklerini çıkarın.
Hurma ve kayısıları blendarın içine alın. İyice ezilmesini sağlayın. Yulafları ilave edin.Yulaflar ve meyveler homojen bir hal alana kadar karıştırın.Karışımı bir kaba alın ve içerisine tarçın ilave ederek karıştırın.Bir tepsinin üzerine pişirme kağıdı serin. Karışıma dilediğiniz boyutlarda elinizle şekil verin ve pişirme kağıdı serili tepsinin üzerine dizin.Buzdolabında yaklaşık 3 saat dinlendirin. Afiyetle yiyin.

Yorumlar