Erkenci Kuş 15. bölüm fragmanındaki sözlere dikkat!

Erkenci Kuş 15. bölüm fragmanı yayınlandı. Erkenci Kuş 15. bölüm fragmanında Can ve Sanem arasındaki bir diyalog dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı.

Erkenci Kuş 15. bölüm fragmanı yayınlandı. Erkenci Kuş 15. bölüm fragmanı videosunu izleyenler Can ve Sanem arasında lunaparkta geçen diyaloglar izleyicilerin gözünden kaçmadı. Erkenci Kuş 15. bölüm fragmanında Sanem'in yeterinci romantik olmadığını düşünün Can onu lunaparka götürdü. Lunapark'ta kuklalarla oynayan Sanem'i gören Can ona "Ateşle oynuyorsun" dedi. Sanem'in ise Can'a yanıtı "Yanalım o zaman " oldu. Bu diyalog dikkatli dizi izleyenlerinin gözünden kaçmadı. Star TV'nin önceki sezon izlenme rekorları kıran dizisi Kiralık Aşk'ta Ömer ve Defne karakterleri arasında sık sık geçen bu diyalog belli ki Erkenci Kuş'ta da sık sık karşımıza çıkacak. 

Erkenci Kuş'un fragmanın izleyenler ve iki dizi arasındaki benzerliği görenlerin aklına ilk 'çalıntı' ihtimali geldi. Ancak işin aslı biraz farklı. Bu benzerliğin nedeni iki dizinin de hikayesinin aynı kişi tarafından yazılmış olmasından geliyor. Kiralık Aşk'ın da Erkenci Kuş'un da hikayesinin yazarı olan Meriç Acemi belli ki bu 'ateşle oynama' ifadesini seviyor. Öyle ki bu ifada Meriç Acemi'nin senaryolarına bir imza olmuş durumda.

Erkenci Kuş'un 15. bölüm fragmanı ile Kiralık Aşk'ın akıllara kazınan 'Ateşle oynuyorsun' sahnelerini haberimizdeki playerdan izleyebilirsiniz. 

Kiralık Aşk ateşle oynuyorsun

KİRALIK AŞK VE ERKENCİ KUŞ'UN SENARİSTİ MERİÇ ACEMİ KİMDİR? 

Meriç Acemi'yi Türkiye Çocuklar Duymasın'ın ekrana geldiği ilk yıllarda sekreter Yasemin karakteriyle tanımıştı. Meriç Acemi o yıllarda Çocuklar Duymasın'da Vatan Şaşmaz'ın oynadığı Engin karakterine platonik aşık, patronu çapkın fıs fıs İsmail'den köşe bucak kaçan komik halleriyle izleyenlerin beğenisini kazanmıştı. Uzun yıllar Çocuklar Duymasın kadrosunda yer alan Meriç Acemi, dizinin ekranlara veda ettiği yıllarda ortadan kaybolan isimler arasında yer almıştı. Yıllarca ekranlarda görünmeyen Meriç Acemi kariyerine başka bir yön verdi. Dizi setlerinden kopmayan Meriç Acemi yazdığı senaryo ve hikayelerle dizi sektörünün en çok aranan ve en çok kazanan kalemlerinden biri oldu. 2018 yaz sezonunda Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayanan ve izleyicinin beğenisini kazanan Erkenci Kuş dizisinin hikayesi de Meriç Acemi'ye ait çıktı. Biz de Meriç Acemi kimdir, eşi ve oğluyla hayatı, dizileri, yazdığı senaryolar hakkında merak edilen tüm bilgileri sizleri için derledik. İşte Meriç Acemi'nin biyografisinden detaylar....

Çocuklar Duymasın'ın yeni sezon bölümlerinin başında Meriç Acemi konuk oyuncu olarak ekrana dönmüş yıllar sonra ilk kez izleyicilerle buluşmuştu. Meriç Acemi son dönemde Meriç Acemi kimdir aramalarının merkezine oturdu. Meriç Acemi senarist olarak adını Demet Evgar ve Emre Karayel'in oynadığı 1 Kadın 1 Erkek dizisiyle duyurmuştu. Meriç Acemi'ye ödül de kazandıran bu senaryonun ardından Meriç Acemi Kiralık Aşk dizisinin senaryosuyla sektörün en çok aranan isimlerinden oldu. 

İki sezon reyting rekorları kıran romantik komedi Kiralık Aşk dizisinin senaryosunu yazan Meriç Acemi'nin adı bir dönem dizinin başrol oyuncusu Barış Arduç'la anılmıştı. İddialara göre Barış Arduç evli ve 1 çocuk annesi olan Meriç Acemi'ye platonik aşıktı ve dizi setinde sorunlara neden olmuştu. Ancak iddialar kısa bir süre içinde yalan çıktı. Hem Arduç hem de Acemi iddiaları yalanladı ve dizi ekibi işini yapmaya devam etti. 

Meriç Acemi kimdir

Meriç Acemi'yi senarist olarak zirveye taşıyan iş ise Ufak Tefek Cinayetler oldu. Konusu bir uyarlama olan Ufak Tefek Cinayetler'in senaryosunu yeniden yazan Meriç Acemi artık rüştünü ispat etmiş bir isim oldu. Karışık ilişki ve hikaye döngüsüyle yazılmış olan Ufak Tefek Cinayetler 2018 sonbaharında ikinci sezonuyla ekrana gelmeyi sürdürüyor. 

Bir yandan Ufak Tefek Cinayetler devam ederken Meriç Acemi boş durmadı. Star Tv'nin yaz dizileri arasında yer alan ve başrollerini Demet Özdemir ile Can Yaman'ın paylaştığı Erkenci Kuş dizisinin hikayesini de Meriç Acemi yazdı. 

Dizi sektörünün en çok aranan kalemlerinden biri olan Meriç Acemi özel hayatında ise seyahat etmeyi seven çocuklu bir anne. Evli olan Meriç Acemi Ferzan adında bir erkek çocuğu annesi. 

 

Yorumlar 1 yorum