Can Yaman Kimdir

Can Yaman kimdir kaç yaşında aslen nereli, dizileri hepsi Can Yaman'ın biyografisinde. 1989 doğumlu olan Can Yaman Gönül İşleri dizisi ile tanındı. Peki Can Yaman kimdir, sevgilisi kim işte detaylar

Can Yaman
-A A+

Can Yaman kimdir sorusunun yanıtını Can Yaman'ın biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Yugoslav kökenli Can Yaman İstanbul'da doğdu. 29 yaşındaki Can Yaman son dönemde dizilerin aranan isimleri arasına girdi. Gönül İşleri dizisi ile tanınan Can Yaman Erkenci Kuş dizisinde Can Divit karakteriyle izleyici karşısına çıktı. Genç yaşta büyük beğeni toplayan Can Yaman'ın fanları Can Yaman kimdir, sevgilisi kim, kaç yaşında, boyu kaç, aslen nereli, asıl mesleği ne gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Biz de elmaelma.com olarak Can Yaman'ın hayatını ve dizilerini biyografisinde derledik.

CAN YAMAN KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Can Yaman 1 Ocak 1989 yılında doğdu. İstanbul'da dünyaya gelen Can Yaman'ın kökeni ise Yugoslav. Ailenin tek çocuğu olan Can Yaman'ın çocukluğu da İstanbul'da geçti. Suadiye'de büyüyen Can Yaman, anne ve babası Can Yaman çok küçük yaştayken boşandı. Hafta içi annesi hafta sonu ise babasında kalan Can Yaman ilk ve orta okulunu ise Bilfen Koleji'nde tamamladı. 

Can Yaman okul hayatında başarılı bir öğrencilik gösterdi. Liseyi İtalya Lisesi'nde okuyan Can Yaman, İtalyan Lisesi'nin sanatla iç içe olmasından dolayı tercih etti. Liseyi okul birinciliği ile tamamlayan Can Yaman üniversite için liseden beri istediği Hukuk bölümünü tercih etti. 

CAN YAMAN'IN ASIL MESLEĞİ AVUKATLIK 

Can Yaman 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden başarı ile mezun oldu. İtalyanca ve İngilizce bilen Can Yaman hukuk mezuniyeti sonrası altı ay gibi bir süre avukatlık yaptı. Avukatlık yaptığı dönemde hobi olarak oyunculuk dersi alan Can Yaman bir süre sonra avukatlığa ara verdi. O yıllardaki kız arkadaşının aracılığı ile oyunculuğa başlayan Can Yaman, peşpeşe projelerde yer almaya başladı. 

CAN YAMAN'IN OYUNCULUK KARİYERİ DİZİLERİ NELER?

Can Yaman ilk olarak kamera karşısına 2014 yılında Gönül İşleri dizisi ile geçti. Sinem Kobal ile rol aldığı dizide beğenilen oyuncu Can Yaman bu dizinin final yapması ile yeni projeleri kabul etmeye başladı. 2015 yılında yayınlanan İnadına Aşk dizisinde ilk kez başrol olan Can Yaman televizyon dünyasında dikkat çekmeyi başardı. 

Can Yaman TRT ekranlarında yayınlanan Yeşilçam tadındaki 2016 yılında ekrana geken Hangimiz Sevmedik dizinde Altan Erkekli, Gül Onat, Cengiz Bozkurt ile birlikte rol aldı. Dizide Tarık karakterini canlandıran Can Yaman sonrasında ise 2017 yılında Dolunay isimli dizide rol aldı. 26 bölüm sonra final yapan Dolunay dizisinde Can Yaman, Ferit karakterini canlandırdı. Can Yaman Erkenci Kuş dizisinde de Demet Özdemir ile başrolleri paylaştı. Can Yaman Erkenci Kuş dizisinde Can Divit karakterini canlandırdı. 

CAN YAMAN EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM? 

Can Yaman hızlı giriş yaptığı dizi sektöründe adından söz ettiriyor. Genç oyuncu özel hayatı ile de merak ediliyor. Can Yaman'ın ismi ilk olarak İnadına Aşk dizindeki rol arkadaşı Açelya Topaloğlu ile anıldı. Bir dönem aşk yaşayan oyuncu çift sonrasında ayrılık kararı aldı. Can Yaman ayrılık sonrası yine oyuncu olan Bestemsu Özdemir ile beraberliğe başladı. Bir dönem birlikte olduklarını saklayan çift sonrasında ise elele görüntülendi. Aşkları devam eden oyuncular Bestemsu Özdemir ve Can Yaman 2017 yılında ayrılık kararı aldı.