Meriç Acemi Kimdir

Meriç Acemi kimdir, hangi dizileri yazdı, evli mi.. Senarist Meriç Acemi Kiralık Aşk dizisini de kaleme almıştı. İşte Meriç Acemi'nin biyografisi

Meriç Acemi
-A A+

Meriç Acemi kimdir sorusunun cevabını onun merak edenler için derledik. Uzun zamandır ekranda olan ve beğenilen pek çok dizinin senaristi olan Meriç Acemi 1980 yılında doğdu. Aşk Ekmek Hayaller, Mihrap Yerinde, Kiralık Aşk dizilerini yazan başarılı senarist Ufak Tefek Cinayetleri de yazdı. Senarist Meriç Acemi'nin yazdığı diziler çok beğenildi. Senarist Meriç Acemi kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, evli mi işte merak edilen tüm soruların cevapları ...

MERİÇ ACEMİ KİMDİR KAÇ YAŞINDA NERELİ EVLİ Mİ?

Meriç Acemi kimdir merak ediliyor. Beğenilerek izlenen dizilerin gizli kahramanlarından olan Meriç Acemi yazdığı dizi senaryoları ile tanınıyor. Bir dönem kendisi de oyunculuk yapan 38 yaşındaki Meriç Acemi, 4 Haziran 1980 dünyaya geldi. Aslen İstanbul'lu olan Meriç Acemi'nin evldndikten sonraki soy ismi ise Taşçıoğlu olmuştur. Kariyerine Acemi soy ismi ile devam eden Meriç Acemi televizyon dünyasının popüler dizilerinin seneryo ekibinde yer almıştır.

MERİÇ ACEMİ MESLEĞİ KARİYERİ NASILDIR?

Meriç Acemi Galatasaray Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği, London School of Arts Robert McKee's Story'den mezun olmuştur. Aldığı eğitimden sonra oyunculuk ve yazarlık yapan Meriç Acemi televizyon dünyasında senaryoları ile adını duyurmuştur. Star TV'de 2015 yılında yayınlanan Kiralık Aşk dizisinin senaryosunu yazmıştır. Bir Kadın Bir Erkek dizisinin de senaryosunu yazan Meriç Acemi bu dizi ile ilgili olarak televizyon ödüllüne de sahip olmuştur. 20'ye yakın dizi ve sinema filmi senaryo ekibinde yer alan Meriç Acemi bir dönem oyunculuk da yapmıştır. Birol Güven'in kaleme aldığı Çocuklar Duymasın dizisinin ilk sezon bölümlerinde Tamer Karadağlı'nın canlandırdığı Haluk karakterinin sekteri Yasemin'i oynayan Acemi bir dönem de Ayrısak da Beraberiz isimli komedi dizisinde rol almıştır. 

Senarist Meriç Acemi,  Aşk Ekmek Hayaller, Mihrap Yerinde, Kiralık Aşk ve Ufak tefek Cinayetler dizilerinin senaryolarını da yazmıştır. Meriç Acemi evli ve bir erkek çocuk sahibidir. Meriç Acemi Çocuklar Duymasın dizisi sonrası oyunculuğu tamamen bırakmış ve senaristliğe devam etmektedir.