Filiz Akın ekranlara dönüyor!

Yıllar sonra setlere dönmeye hazırlanan Filiz Akın, 'Gün Akşam Oldu' dizisinde Halil Ergün'ün eşini canlandıracak.

Filiz Akın ekranlara dönüyor!

Türk sinemasının sarışın güzeli Filiz Akın, 22 yıl sonra setlere dönüyor. Son olarak 1989 yılında TRT 1’de ekrana gelen “Geçmiş Bahar Mimozaları” dizisinde Hümeyra karakterini canlandıran Akın’a, yıllardır yüzlerce rol teklifi gitti.

Kansere karşı verdiği savaş nedeniyle teklifleri kabul etmeyen Akın, daha sonra sağlığına kavuşmasına karşın, 90 dakikalık dizi temposunun içine girmek istemedi. Akın, istediği gibi bir sinema teklifi de gelmeyince setlerden uzak kalmayı tercih etti.

Ancak , geçelerde kendisiyle görüşen Gold Film’in patronu Faruk Turgut’un, Halil Ergün’lü dizisi “Gün Akşam Oldu”nun senaryosunu okuduktan sonra, teklife “Evet” dedi. Andaç Haznedaroğlu’nun yöneteceği dizide Akın, Eşref Bey karakterini canlandıracak olan Halil Ergün’ün eşini canlandıracak.

Akın’ın oğlu ‘Muro’

Nuran Evren Şit ve Elif Usman’ın kaleme aldığı dizide Ergün ve Akın’ın 5 çocuğunu canlandıracak olan oyuncuların üçü belli oldu. 'Kurtlar Vadisi Pusu'da Muro karakteriyle ünlenen Mustafa Üstündağ, 'Kıskanmak' filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde aldığı 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü' kazanan Nergis Öztürk ile genç yıldız Serhat Teoman, “Gün Akşam Oldu”da Eşref ve Saadet çiftinin çocuklarını canlandıracak.

Yorumlar