Hercai dizisi oyuncularının bölüm başına aldığı paralara bakın!

Hercai dizisi oyuncularının bölüm başına aldığı ücretler ortaya çıktı. Hercei'nin başrolü Akın Akınöz bölüm başına 35 bin lira alıyor. İşte diğer oyuncular...

Hercai dizisi oyuncularının bölüm başına aldığı paralara bakın!

ATV'nin yeni dizisi Hercai, yayınlandığı ilk bölümden bu yana cuma akşamları reyting zirvesini kimseye kaptırmıyor. Hal böyle olunca oyuncuların da ücretleri bir hayli kabarık. Magazin kulislerine sızan bilgilere göre, Hercai dizisinin başrol oyuncuları Akın Akınöz ve Ebru Şahin, diziden bölüm başına 35 bin lira alıyor. İşte Hercai dizisinin öne çıkan kadrosunun aldığı ücretler..

Akın Akınözü 35 bin TL, Ebru Şahin 35 bin TL, Ayda Aksel 15 bin TL, Oya Unustası 10 bin TL, Serhat Tutumluer 15 bin TL ve Tansu Taşanlar 10 bin TL.

HERCAİ DİZİSİ KONUSU NE?

Hercai dizisinin başrollerinde Akın Akınözü ve Ebru Şahin yer alıyor. Dizide “İntikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi” anlatılıyor. Midyat'a İstanbullu bir işadamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu'na ortaklıktan fazlasını teklif eder: torunu Reyyan'ı da ister! Ancak, yörenin en güçlü aile reisi Nasuh'un çok iyi bir kısmet dediği Miran için farklı planları vardır! Ona bir torun verecektir ama istediği torunu değil! Nasuh, Miran'ı kendi planına ikna etmeye çalışırken, Miran'ın planlanlarından habersizdir. İki erkek arasındaki haberleşme merakla beklenirken, gelecek haber iki genç kızın, Reyyan ve Yaren'in hayatını derinden etkileyecektir. Midyat'ın binlerce yıllık geçmişinin izleri üzerinde yeşeren bir aşk hikayesi, iki ailenin kaderini nasıl etkileyecek? İstanbullu yakışıklı işadamı ile Midyat'ın güzelliği dillere destan Reyyan'ı kavuşabilecek mi?

 

HERCAİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR KONAĞIN ADI NE?

Mardin’in Midyat ilçesinde çekimleri devam eden Hercai dizisi sadece senaryosu ve oyuncuları ile değil Midyat’ın tarihi ve kültürel dokusu ile izleyiciyi büyülemeye geliyor. Özellikle Aslanbey ve Şadoğlu ailelerinin ikamet ettikleri büyük konaklar izleyicinin en çok dikkatini çekeceği yapılardan olacak.

Hercai dizisi Mardin Midyat’a yolu düşenlerin yakından tanıyacağı Mardin Midyat Sıla Konağında çekiliyor. Bir çok kişi bu dev yapıyı Midyat Konuk Evi müzesi olarak da bilmekte. Aslında Sıla Konuk Evi ismi de Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önemli dizilerinden biri olan Sıla dizisinin de bu konakta çekilmesinden geliyor. Konak, mimari yapısı ile büyüleyici bir görünüme sahip. Özellikle taş işçiliğinin güzelliği etkileyici.

Görkemli yapısıyla Midyat Konukevi eskiden bir Süryani aileye ait iken konak sahibi vefat edince devlete bağışlanmış ve şuanda kültürel gezilere açık bir açık hava müzesi olarak turistlerin ilgi odağı. Hercai dizisinin de Midyat Konukevinde çekilmesinden sonra daha da meşhur bir gezi noktası olacak gibi.  Taş binaların oluşturduğu, dar ve eski sokaklar Hercai dizisinde hatırlayacağımız en önemli mekanlar olacak.

Yorumlar