Adreslerinizi kontrol edin diyen Elçin Sangu'ya Sülayman Soylu cevap verdi!

'Adreslerinizi kontrol edin' çağrısı yapan Elçin Sangu'ya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu cevap verdi. Elçin Sangu'ya 'Baktırdım kendi taşımış' dedi.

Adreslerinizi kontrol edin diyen Elçin Sangu'ya Sülayman Soylu cevap verdi!

İstanbul Büyük Şehir Belediye seçimlerinin yenilenme kararının alınmasının ardından Sosyal medya hesabından ''Adreslerinizi kontrol edin, geçen seçimde aynı adreste olamama rağmen şu an adresimde yokum'' sözlerine İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu cevap verdi. Süleyman Soylu, ''Bir sanatçı hanım 'benim kaydımı silmişler' diyor. Baktırdım kendi taşımış'' dedi. Taşınma nedeni ile seçmen kaydı çıkmayan Elçin Sangu'ya Soylu, sosya Twitter hesabında tepki gösterdi.

''BİR SANATÇI HANIM 'BENİM KAYDIMI SİLMİŞLER' DİYOR''

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu Öğretmenevi'nde yaptığı açıklamanın ardından adını vermeden oyuncu Elçin Sangu'yu kastederek, ''Günde 2-3 tane yalanın bakanlığım tarafından vatandaşımıza doğru bilgilendirmeyle ulaşmasından hakikaten yoruldum. Bir sanatçı hanım 'benim kaydımı silmişler' diyor. Sosyal medyada 'acaba bu kayıtlar silinebilir mi' diye soruyorlar. Nüfus Genel Müdürlüğünden baktırdım 29 Mart'ta kendi e-devlet şifresinden müracaatını yaptırmış ve bunu başka bir noktaya taşıdı" dedi.

ELÇİN SANGU NE DEMİŞTİ?

Oyuncu Elçin Sangu Twitter hesabından ''Herkes adreslerini kontrol etsin, mesela şu an geçen seçimde aynı adreste olmama rağmen bugün yaptığım kontrol sonucu adresimde yokum'' paylaşımını yapmıştı. Sangu'nun paylaşımının ardından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün kendisine verdiği yanıtı sosyal medya hesabından paylaşarak "1 yıl önce taşınmış olduğum evin iskan alımı geç olduğu için adres değişikliği muhasebecim tarafından 29 Mart'ta yapılmış. Seçmen listeleri daha önce askıya alınmış. Bu yüzden bir hata olmuş. Bu hassasiyetinizi seçim kararlarında da gösterseydiniz her şey çok güzel olurdu." demişti.

Yorumlar