Elçin Sangu Kimdir

Elçin Sangu kimdir fimleri boyu kaç, kaç yaşında sevgilisi kim hepsi Elçin Sangu'un biyografisinde. 1985 doğumlu olan Elçin Sangu Kiralık Aşk dizisi ile tanındı. Peki Elçin Sangu evli mi sevgilisi kim

Elçin Sangu
-A A+

Elçin Sangu kimdir sorusunun yanıtını Elçin Sangu'nun biyografisini merak edenler için derledik. Aslen İzmir'li olan Elçin Sangu oyunculuk eğitimini Mersin'de aldı. Opera üzerine eğitim gören oyuncu Elçin Sangu adını Kiralık Aşk dizisinde duyurdu. Sonrasında reklam fimlerinde rol alan oyuncu ile ilgili merak edilenler ise çok. Elçin Sangu kimdir, kaç yaşında, boyu kaç, kaç kilo, dizileri, aşkları, sevgilisi kim, Barış Arduç'la beraber mi gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Biz de elmaelma.com olarak Elçin Sangu'nun hayatını ve biyografisini derledik. 

ELÇİN SANGU KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ

13 Ağustos 1985 tarihinde dünyaya gelen Elçin Sangu İzmir'li. İzmir'de büyüyen Elçin Sangu'nun burcu ise aslan. Elçin Sangu Mersin Üniversitesi Opera bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda Sahne Tozu Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi aldı. Elçin Sangu eğitimler sonrasında mankenlik ve oyunculuk yapmaya başladı. 59 kilo, Boyu 1.69 olan Elçin Sangu oyunculuğa 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde başladı. Elçin Sangu ilerleyen yıllarda dizilerde rol almaya devam etti. Aşk Kaç Beden Giyer isimli dizide 2012-2013 yıllarında rol alan Elçin Sangu, Bir Aşk Hikayesi dizisinde de ekranlarla buluştu. Elçin Sangu 2014 yılında  Rusya, Türkiye ve Ukrayna’da çekilen tarihi drama dizisi Kurt Seyit ve Şura da rol aldı. 2015 yılında Sevdam Alabora dizisinde izleyici ile buluşan Elçin Sangu'yu şöhrete kavuşturan dizi ise Kiralık Aşk oldu. Bir yaz dizisi olarak başlayan dizi uzun süre devam etti. Barış Arduç ile başrollerini oynadığı dizi Elçin Sangu'nun daha fazla tanınmasını sağladı. 

ELÇİN SANGU EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM?

Elçin Sangu özel hayatı ile de merak edilen bir oyuncu. Elçin Sangu rol arkadaşı Barış Arduç ile yakıştırılsa da iki ismin arasında özel bir ilişki yok. Elçin Sangu evli değil. Uzun süredir perakende sektöründe director olan Yunus Özdiken ile birlikte. 5 yıldır birlikte olan çift beraberliklerini sürdürüyor. Elçin Sangu'nun rol arkadaşı Barış Arduç ise oyuncu Gupse Özay ile birlikte.