Enis Fosforoğlu kimdir ünlü tiyatro sanatçı kalp krizinden vefat etti!

71 yaşındaki ünlü tiyatro oyuncusu Enis Fosforoğlu hayatını kaybetti! Büyük Ada'da evince kalp krizi geçiren Fosforoğlu kimdir?

Enis Fosforoğlu kimdir ünlü tiyatro sanatçı kalp krizinden vefat etti!

71 yaşında Büyük Ada'da evinde kalp krizi geçiren ünlü tiyatro oyuncusu Enis Fosforoğlu hayatını kaybetti. Sanat kökenli bir ailenin çocuğu olan Enis Fosforoğlu çeşitli tiyatro oyunları, dizi ve sinema filmlerinde rol aldı. 11 Haziran'da evinde geçirdiği kalp kirizi sonrasında tedavi altına alınan ünlü tiyatro oyuncusu taburcu olmuştu ancak ne yazık ki geçtiğimiz akşam hayatını kaybetti! 71 yaşındaki Enis Fosforolu kimdir, hangi dizi ve tiyatro oyunlarında rol aldı? 

71 YAŞINDA HAYATINI KAYBEDEN ENİS FOSFOROĞLU KİMDİR?

Sanat kökenli bir ailenin oğlu olan Enis Fosforoğlu 1948 doğumludur. İstanbulda doğan Enis Fosforoğlu, tiyatro, sinema ve bir çok dizide oynamıştır. Renan Fosforoğlu ve Mualla Fosforoğlu'nun oğlu olan Enis Fosforoğlu tam anlamıyla sanat kökenli bir aileden gelmektedir. Nesilden nesile sanat hayatı ile ön planda olan bir aileden gelen Enis Fosforoğlu'nun kardeşi tiyatro ve dublaj sanatçısı Ferdi Merter ile kardeştir. Enis Fosforoğlu'nın kendisi gibi tiyatro sanatçısı kızı Seren Fosforoğlu'dur.

1970-76'lı yıllar arasında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde görev yapmakta olup bir çok tiyatro topluluklarında rol aldı. Enis Fosforoğlu kendi adına kurduğu tiyatro ile bir çok sanatçısının yetişmesinde önemli katkıda bulundu. TRT FM ve Halk TV Radyo'da radyo programları yaparak aynı zamanda tiyatro üzerine ders vermiştir. 

Yorumlar