Kansere karşı verdiği mücadele ile bilinen Neslican Tay Rize'de defnedildi!

Ölümü ile Türkiye'yi ağlatan kanserle mücadelesi ile tanın Neslican Tay Rize'de son yolcuğuna uğurlandı!

Kansere karşı verdiği mücadele ile bilinen Neslican Tay Rize'de defnedildi!

Kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay memleketi Rize'de son yolcuğuna uğrandı. Sosyal medyada binlerce kişinin başlattığı yardım kampanyasının başlattığı Tay, dördüncü kez kansere yakalandı. Kansere karşı verdiği mücadele ile bir çok kanser hastasına cesaret olan Neslican Tay 21 yaşında cuma günü hayatını kaybetti. Tay'ın cenaze namazı kılındıktan sonra aile kabristanına defnedilecek.

'Benim İçin Sol Bacağınızı Sevin' Demişti!

Genç yaşta hayatını kaybeden Neslican Tay katıldığı bir konuşmada, ''Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz başka bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin." sözleriyle bir çok yüreğe dokunmuştu.

Sol Bacağının Yanına Gömülecek

Kanser hastalığı yüzünden sol bacağını kaybeden Neslican Tay'ın bedeni sol bacağının yanında defnedilecek. Tay'ın dayısı, ''Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican'ı dün gece kaybettik. Ama Neslican'ın bedenini kaybettik. Neslican'ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam ettireceğiz" açıklamasını yaptı.

Yorumlar