Jelatin tozu maskesi nasıl yapılır cildiniz ışıldasın!

Jelatin tozu maskesi nasıl yapılır? Jelatin tozuyla yapılan maske tariflerini sizler için hazırladık! Bu maskelerle cildiniz ve saçlarınız parlayacak!

Jelatin tozu maskesi nasıl yapılır cildiniz ışıldasın!
-A A+

Mutfakta kullanılan jelatin tozunu cilt ve saç sağlığınız içinde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Jelatin tozuyla yapabileceğiniz maske tariflerini sizler için bir araya getirdik. Cildinize ve saçınıza uygulayacağınız bu maske tarifleriyle kendinizdeki değişikliğin farkına varacaksınız. Peki jelatin tozu maskesi nasıl yapılır? İşte jelatin tozuyla yapılan maske tarifleri! 

 SİYAH NOKTALARI YOK EDEN JELATİN TOZU MASKESİ

Yüzünüzdeki siyah noktaları temizleyen ve gözenekleri sıkılaştıran jelatin maskesini mutlaka denemelisiniz.Cam kasenin içerisinde 2 yemek kaşığı jelatinle 4 yemek kaşığı sütü güzelce karıştırın.Ardından benmari usulü yaparak, ılık hale geldiğinde yüzünüze uygulayarak 40 dakika bekletin.

JELATİN MASKESİ İLE PEELİNG YAPABİLİRSİNİZ 

1 yemek kaşığı jelatin tozunu, yarım yemek kaşığı süt ve bir kaç damla lavanta yağıyla karıştırın. Daha sonra benmari usulü ısıtarak karıştırın. Hazırlanan karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizin kısa süre içerisinde ışıl ışıl olmasını sağlayacak bu maske tarifini mutlaka denemelisiniz.

SAÇLARI PARLATAN JELATİN MASKESİ 

Hava şartlarının değişmesi, yaş ve genetiğinde etkisiyle birlikte saçlarımız zaman içerisinde yıpranmakta ve canlılığını kaybetmeye başlamaktadır. İşte canlılığını kaybeden saçlarınızı eski parlak zamanlarınıza geri döndürecek bir maske tarifiyle karşınızdayız. Jelatin maskesi ile saçlarınız parlayacak. Bir bardak ılık suyun içerisine bir yemek kaşığı  kadar jelatin tozunu atın. Ardından iyice karıştırın. Biraz elma sirkesi ve lavanta yapı da damlatarak karıştırmaya devam edin.Tüm saçlarınıza ve saç derinize iyice sürün 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır. 

SAÇLARI ÇABUCAK UZATAN JELATİN MASKESİ 

Saçlarım bir türlü uzamıyor diye şikayet edenlerden misiniz? Saçlarınızı kısa süre içerisinde uzatacak bu maske tarifini mutlaka denemelisiniz. Bir paket kadar jelatin tozunu bir bardak sıcak suyun içerisine boşaltın. Karışım soğuduğunda 1 adet yumurtanın sarısını ve bir tatlı kaşığı hardal tozunu içerisine ilave edin.Hazırlanan karışımı saçlarınıza uygulayıp, 30 dakika bekletin.