Aşık olduğumuzu nasıl anlarız aşkın belirtileri nelerdir?

Aşkın tek belirtisi midenizde uçuşan kelebekler değil elbette! İşte aşık olduğunuzu gösteren işaretler...

Aşık olduğumuzu nasıl anlarız aşkın belirtileri nelerdir?

Aşk, herkesin hissetmek istediği ama çok az kişinin yakalayabildiği büyülü bir olay! Günümüzde gerçek aşkların yüzdesi okadar düşük ki, iki kişi arasında yaşanılan her temas aşk olmuyor ne yazık ki. Bugün size eski zaman aşklarının insan üzerindeki belirtilerinden bahsedeceğiz! Ahh aşk ahh sen çok büyüksün! Olmazı oldurur, imkansızı muhtemele dönüştürürsün! Aşık olmanın ilk ve en belirgin özelliği kalp atışıdır, kalbimiz yerinden çıkacak gibi hızlı bir şekilde atmaya başlar ve enerjimiz çok yükselir!

Avuç içlerinizin terlemesi durumunda bilin ki kalbiniz artık bir başkası için çarpıyor! Bir heyecan, bir yerinde duramama, elini kolunu sabit tutamama halleri.

Biz kadınlar karşımızdaki erkekten etkilendiğimizde kendimizden çok farklı biri gibi davranmaya başlarız, bunu istemsizce yaparız ama mutlaka hepimiz yaparız! Konuşurken farketmeden sesimizi yükseltiriz, abartılı kahkahalar atarız.

Siz yaparken farketmezsiniz ama sevdiğiniz erkeğe bakarken göz bebekleriniz büyür ve kocaman olurlar! Ve evet muhtemelen karşınızdaki erkek bu durumu farkedecektir!

Bir diğer aşık olma belirtisi yüz kızarmasıdır. Ancak artık ne yazık ki günümüz aşklarında böyle güzel şeylere pek rastlanmıyor. Eskiden kadınlar etkilendikleri erkeklerin karşısında kızarır ve utanırlardı ama merak etmeyin bunu erkeklerin farketmesi güzel bir şey çünkü diğerlerinden ne kadar farklı olduğunuzu da anlayacaklardır...

Ve evet şarkılara beste olmuş o belirti, karın ağrıması! Yüksek adrenalin ve heyecan sonrası karnımızda acaip bir ağrı oluşur ve midemizde bir çeşit kıpırdanmalar olduğunu hissederiz. Aşkın en eski ve güzel belirtilerinden biridir bu. Dilerim hepimizin midesinde o bahsi geçen kelebekler bir gün uçar...

Yorumlar