Cildi sağlıklı ve dinç göstermenin yolları nelerdir?

Gün içerisinde çok fazla yoruluyor olabilirsiniz ancak unutmamalısınız ki bakımsızlık ve yorgunluk cildi yorgun gösterir yani daha yaşlı görünmenize neden olur.

Cildi sağlıklı ve dinç göstermenin yolları nelerdir?

Gün içerisinde sürekli olarak çevrenizdeki insanlardan ''Hasta mısın? Birşeyin mi var?'' gibi cümleleri hasta olmadığınız halde duymaya mı başladınız. Korkmayın bunu nedeni cildnizle alakalı olacaktır. Son zamalarda çok çalışıyor ve güzellik salonlarında cildinize bakım yaptırmaya vaktiniz kalmıyor olabilir. Ancak bugün sizler için küçük dokunuşlarla cildinizi yenilemenin püf noktaların derledik...

CİLDİNİZE TEMEL BAKIM YAPMAYI UNUTMAYIN!

-Cildinizde yapmanız gereken en temel nokta nemlendirmedir. Cildinizi nemlendirmeden asla kaçmayın. Her ne kadar yağlı ciltli olsanız bile cildinizin yinede belirli bir oranda neme ihtiyacı vardır ve bunu karşılamak zorundasınız. Nemsiz bıraktığınız cilt zamanla mat bir görünüm elde eder ve bu da zamanla kırışır. Her zaman gece ve gündüz olmak üzere cildinizi nemlendirmelisiniz.

-Makyaj her kadının vazgeçilmez kategorisidir. Hiç makyaj yapmayan bir kadının bile en kötü doğal renkte bir ruju vardır. İşte bu noktada cildinize fondöten uygulayacaksanız aynı şekilde fondöten altına vazelin veya nemlendiri mutlaka uygulamalısınız. Bu uygulama hem makyajınızı kalıcı olmasını sağlayacak hemde cildinizin kurumasını engelleyecektir.

-Dudaklarınızı da sürekli olarak nemlendirmelisiniz. Mesela çantanızın içerisinde mutlaka bir lip balm bulundurun kuru ten kuru bir dudağı da beraberinde getirir unutmayın. Lip balm ile dudaklarınızı gün boyu canlı tutabilirsiniz.

-Uyanır uyanmaz yüzünüzü soğuk su ile bol bol yıkayın. Bunun nedeni hem uykunuzun açılmasını sağlamak hem de sabahları yüz şişmelerinden rahatsızlık duyanlar için etkili bir yöntem olmaktadır. 

Yorumlar