Aşık olunca vücutta neler değişir korku yerini cesarete bırakıyor!

Aşık olunca vücutta nasıl değişiklikler olur? Kişilerin olabildiğinde uzatmak istedikleri bu süreçte vücutta merak edilen o değişimleri bir araya getirdik!

Aşık olunca vücutta neler değişir korku yerini cesarete bırakıyor!

Aşık olmak sevmek sevilmek bunların hepsi kişiye mutluluk ve daha önce hiç olmadığı kadar iyi hissetme duygusunu veren duygu durumlarıdır. Özellikle kişiler bu duyuguyu uzatabildikleri kadar çok uzatmak isterler. İşte bu noktada adrenalin seviyesinin artmasıyla berber vücuttaki değişimleri ve farklı duygular içerine girmeye başlarsınız. Elmaelma.com okurları için aşık olunca vücutta ne gibi değişiklikler olur? Aşık olunca vücutta neler değişir? gibi soruları ele aldık. İşte aşık olunca vücuttaki o değişiklikler...

KORKU YERİNİ CESARETE BIRAKIR

Alık olunca daha önce yenemediğiniz ve bir bariyer olarak çevrelediğiniz korkularınız yerini özgüvene ve cesarete bırakır. Daha önce ''Yapamam, gidemem, çok riskli'' dediğiniz şeyleri artık elinizin tersiyle iterek bir çok şeyi aşık olduğunuz kişiyle gözünüzü karartıp denemek istersiniz. Bu aynı zamanda yeni anıları oluşturmak ve yeni bir başlangıç yapmak için iyi bir fırsat olabilir.

ADRENALİN SEVİYESİ ARTIYOR!

Aşık olunca sevdiğiniz kişi ile bir araya geldiğinizde kalbinizin ağzınızdan çıkarcasına attığınızın farkında mısınız? Elbette ki bir noktada farkındasınız ancak aşık olunca anksiyete yaşadığınız ve tüm bunların nedeni adrenalin seviyeninizin artmasıyla orantılıdır. Her ne kadar siz küçük bir seviyesini hissetseniz bile spor yaptığınızda veya çok hızlı ve riskli bir şekilde motor kullanmak gibi durumlarda hissetmek gibi duyguyla eşdeğerdedir.

aşık olunca vücuta ne gibi değişiklikler olur

STRESİ KONTROL ALTINA ALIYOR

Yaşamda iş, okul, kalabalığın verdiği bunalma derken stresin her zaman hayatımızda bir yeri bulunuyor. Ama aşık olduğumuzda vücudun kortizol salgılanmasıyla stres yerini mutluluğa bırakacaktır. Aşık olmak hayatınıza giren beyaz atlı prensinizin sizi stresli bu yaşamdan kurtarmak için gelmesi değil hissettiğiniz duygunun bedeninizi bir nevi uyuşturmaktadır. 

KİŞİSEL BAKIMLARINIZ ÖN PLANA GEÇER!

Aşık olduğunuzda yükselen dopamin seviyesinin yoğunlaşmasıyla cinselliğe olan ilginiz daha da artacaktır. Buna bağlı olarak kişisel bakımlarınızı daha çok önemseyecek duş alma sürelerin artması ve parfüm vücut bakım kremlerinin kullanımlanırın artacaktır.

Yorumlar