Ayrılık acısını atlatma yolları kendi kendinizin doktoru olun!

Bazen biten aşklar sızısını uzun sürdüre barındırabiliyor. İşte bu noktada 'Aşk acısınından kurtulma yolları nelerdir?' sorusuna yanıt arayanlar için 4 kural!

Ayrılık acısını atlatma yolları kendi kendinizin doktoru olun!

Hiçbirimiz hayatımıza aldığımız kişi için 'ayrılık' düşüncesiyle almıyor. Aşkın devam etmesi gibi bazen de bitebiliyor. Bazı aşklar uzun ömürlü olurken bazı aşklar bitmeye mahkumdur. Ayrılık sonrası bazılarımız kısa sürede atlatırken bazı aşkların sızısı uzun sürebiliyor işte bu noktada hayatınıza devam edip zaman kaybetmemek için bu acıyı geride bırakmanın vakti çoktan geldi de geçiyor bile! İşte aşk acısını size geride bıraktıracak 4 altın kural!

KENDİ KENDİNİZİN DOKTORU OLUN!

Aşk acısı da tıpkı fiziksel acılar gibi tedavi edilebilir cinstendir. İlk olarak kendi kendinizin doktoru olmanız gerekiyor. Bu süreçte genellikle beslenme açısından da kendimizi bıraktığımız bir süreçtir. Bu noktada beslenmenize dikkat ederek ruhunuza iyi geleceğini düşündüğünüz aktivitelere ağırlık verin!

YAKIN ÇEVRENİZLE İLETİŞİMİ KOPARMAYIN!

Bir süredir yakınlığına alıştığınız kişinin olmayışına alışmak biraz zaman alabilir ve bu durum sizi biraz üzebilir. Ancak kendinize itiraf ertmeniz gereken şey şudur ki ''Hiç kimse vazgeçilmez''dir. Hayat her halükarda devam ediyor ve siz yeni bir sayfa açıp etrafınızdaki insanlardan kopmadan hayatınıza devam etmeniz gerekiyor. Bu süreçte eve kendinizi kapatmak yerine ailenizle ve arkadaşlarınızla sıkça vakit geçirebilirsiniz.

ESKİ SEVGİLİDEN ARKADAŞ OLMAZ!

Sırf yanınıda ve yakınınızda olsun diye bundan sonraki süreçte eski sevgilinizle arkadaş kalmaya çalışmayın bu süreç sizi daha fazla strese sokacak ve sürekli olarak hayatına sevgiliymişçesine müdehale etmek isteyeceksiniz. Bir ilişki bittiyse bırakın geçmişte kalsın. Aksi taktirde bu hayatanıza devam etmeyi engelleyecektir.

YENİ SAYFA AÇIN! KENDİNİZİ AŞKA KAPAMAYIN!

Elbette biten ilişkinizin ardından hemen yeni arayışlara girin demiyoruz. Ancak kendinizi eski sevgilinize adayıp bir daha onun gibisi olmaz gibi düşüncelere kapatmayın! Bir süreçten sonra yeni flörtler özgüveninizi yerine getirmeye yardımcı olmaktadır. Aşka olan güvencinizi asla kaybetmetyin.

Yorumlar