Platonik aşk zararlı mı durumu kabullenince gerçekler acı olabilir!

Platonik aşk kişiye zarar verir mi? Hepimizin hayatında çoğu zaman tanıdık gelen bu duygu ile yüzleşinde durum biraz farklılaşabilir!

Aşk insana huzur veren midelerde kelebeklerin uçuş uçuş olmasını sağlayan en tatlı duydulardan biridir. Ancak bazen bu duygular kişiye çoğu zaman yanıt vermez. Mesela karşılıksız aşk olarak adlandırdığımız platonik ilişkiler gerçek ilişkiler değildir. Hayatımızın bir köşesinde hemen hemen birçoğumuzun yaşadığı platonik aşk hakkında tüm merak ettiklerinizi bir araya getirdik! Platonik aşk kişiye zarar verir mi? Gerçek bir ilişkiye dönüşme ihtimali var mı? İşte platonik aşka dair aradığınız tüm cevaplar....

PLATONİK AŞK NEDİR?

Platobik aşk hepimizin hayatında bir dönem damga vurmuş karşılığı olmayan aşk adlandırmasına denilmektedir. Karşınızdaki kişiden üst düzeyde hoşlantı duymak ve bunu kendi içinde yaşanması ve devam ettirmesidir.

Çoğu zaman kişi duygularını karşı tarafa açarak gerçek bir ilişkiye başlayabilir ancak imkansız sayılabilecek ilişkilerde kişinin gerçeklerle yüzleşmesiyle bazı sıkıntılar yaşayabilir. Ancak platonik aşk genel anlamda gerçek bir ilişkiyi ifade etmez.

Platonik aşk hakkında merak edilenlerle ilgili İlişki Uzmanı Hande Akın;

'Platonik aşk duygusu insana tatlı heyecanlar, coşkular yaşatır. Bir süre için platonik aşktan beslenebilirsiniz. Ama bunun gerçek bir aşk, gerçek bir ilişki olmadığıyla yüzleştiğinizde sıkıntıya düşebilirsiniz. Duygularınızı yaşıyor olmak ok keyifli. Fakat gerçek ilişki, birlikte yürütülen ilişkidir.' dedi.

Yorumlar