Fiziksel ve zihinsel performans arttırma yöntemleri neler

Tüm hayatımızı yaptığımız işleri ve sosyal yaşamı yakından ilgilendiren fiziksel ve zihinsel performansı arttırma yolu neler? Bunların temelinde beslenme var!

Koştuşturmacayla geçen hayatınızda fiziksel ve zihinsel performansı arttırmak için ne yapmalı? sorusuna yanıt aradık ve günlük hayatın koşuşturmacasında bitkin ve yorgun düşmemek için yapılması gerekenler için Nutrigenetik uzmanı Diyetiisyen Şule Arslan fiziksel ve zihinsel performansı arttırmanın temel adımının beslenme olduğunun altını çizerek yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmede bulundu!

FİZİKSEL VE ZİHİNSEL PERFORMAN NASIL ARTTIRILIR?

Fiziksel ve zihinsel süreçler beslenme durumu ile yakından ilişkilidir. Uyku ve hafıza problemleri, odaklanma güçlükleri, dikkat dağınıklığı sorunları, zamanlama sıkıntısı ve hiperaktivite gibi sorunlar genellikle yaşam tarzında yapılan iyileştirmelerle giderilmektedirler.

Bizler, beslenme programlarınıza size en uygun enerji, protein, karbonhidrat ve yağ miktarlarını yerleştirmenin yanında, ihtiyacınız olan antioksidanları, vitaminleri ve daha pek çok mikro besin maddesini diyetinize ekliyoruz.

Ayrıca, sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağını biliyor ve bu doğrultuda ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkartacak olan toplumumuzun, fiziksel ve zihinsel olarak dinç kalabilmek için iyi beslenmesinin yanında kişilerin kendilerine en uygun fiziksel aktiviteyi hayatlarına yerleştirmesi gerektiğinin bilincindeyiz.

Bu sebeple, bireylere optimum sağlık düzeyine ulaşabilmeyle birlikte, zihinsel ve fiziksel performansı en üst noktaya taşıyabilmek için, bilimsel bilgi ışığında kendi genetik şifrelerine göre oluşturulmuş tamamen kendilerine özel olarak hazırlanmış bir yaşam planı sunmaktayız.

Yorumlar