Evde kokulu sabun yapmak için gerekli malzemeler kendi aromatik kokunuzu yapın!

Aromatik kokulu sabun satın almak yerine kendi kokulu sabununuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz! İşte aromatik kokulu sabun için gerekli olan malzemeler.

Evde kokulu sabun yapmak için gerekli malzemeler kendi aromatik kokunuzu yapın!

Cildinizde hoş koku bırakacak hem de evde kendi aromatik kokunuzu yapabileceğiniz çiçek kokulu sabun tarifini bir araya getirdik! Cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayarak cildinin kur olmasından şikayetçi olanların alternatif çözüm yolu oluyor. Evde kokulu sabun nasıl yapılır? Kokulu olmasının yanında antibakteriyel özelliğine de sahip olan sabun tarifini yaparak cildinizdeki gözenekleride derinlemesine temizleyebilir hatta cildinde yara olanların bozuk cildini iyileştirmeye de fayda sağlıyor. Aromatik kokulu kendi sabununuzu yapmak için elmaelma.com'a göz atabilirsiniz! İşte sabun yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler...

ÇİÇEK KOKULU ANTİBAKTERİYAL SABUN NASIL YAPILIR?

Malzemeler; İlk olarak mikrodalga fırında gliserinli sabun bazı (302 gram), farklı şekillerde silikon kalıpları (3 adet), çiçek yaprakları, renklendirici, tuvalet ispirtosu, sprey şişesi, sabun için esansiyel yağlar, ince ahşap çubuk, streç film yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; İlk olarak boş sprey şişesinin içerisine tuvalet ispirtosunu doldurduktan sonra gliserini parçala ayırdıktan sonra mikrodalga fırının içerisine girecek şekilde bir kabın içerisine koyun ve birkaç dakika kadar ısıtın. Ahşap bir kaşık ile karıştırdıktan sonra slikon kabınızın içerisine ilave ederek ahşap kaşık ile tekrar karıştırın. Sabununuzun üzerinde baloncuk şeklinde kabarcıklar çıkarsa ispirtoyu üzerine sıkarak kabarcıklardan kurtulabilirsiniz. Sabununuzun soğuması için yaklaşık 2 veya 3 saat kadar bekledikten sonra kalıptan çıkarıp kullanabilirsiniz.

Yorumlar