Topuklu ayakkabıyla uzun süre ayakta kalmak için parmaklarınızı bantlayın!

Özel günlerde veya işe giderken tercih edilen topuklu ayakkabının üzerinde uzun süre ayakta kalmanın yollarını bir araya getirdik!

Topuklu ayakkabıyla uzun süre ayakta kalmak için parmaklarınızı bantlayın!

Günlük hayatta işte veya özel günlerde sık sık tercih edilen topuklu ayakkabılar her ne kadar bacakları olduğundan daha kaslı ve şık gösterse de topuklu ayakkabıların üzerinde durmak oldukça zordur. Her ne kadar topuklu ayakkabıların üzerinde durmak yetenek ister desek de aslında o kadar da gözümüzde büyütmeye gerek yok! Uygulayacağınız bir kaç yöntemle gece boyunca topuklu ayakkabıyla uzun süreli pişman olmadan rahatlıkla giyebilirsiniz! Topuklu ayakkabı nasıl giyilir? İşte topuklu ayakkabıyla uzun süreli ayakta kalmanın tüyoları!

TOPUKLU AYAKKABINIZI DONDURUCUYA KOYUN!

Topuklu ayakkabının ayağınızı acıtmaması için en bilinen yöntemlerden biri de topuklu ayakkabılarınızı dondurucuda saklamaktır. Topuklu ayakkabınızı plastik bir torbanın içine koyup dondurucuda buz gibi olana kadar bekletin. Bu yöntem topuklu ayakkabınızın bir tık genişlemesine ve gün içerisinde giydiğinizde rahat olmasını sağlamaktadır. 

TOPUKLARDA AYAK PEDİ KULLANIN!

Ayak pedlerini ayakkabınızın topuklarına yerleştirerek giyimini kolaylaştırabilirsiniz. Eğer ki ayak parmaklarınızda sorun yaşıyorsanız ayak pedlerini uç kısımlarında kullanarak ayakalarınızı daha da rahat ettirebilirsiniz. Topuklu ayakkabı giyenler için ayak pedleri kullanmak en çok tercih edilen ve giyimi kolaylaştıran yöntemlerden biridir.

ÜÇÜNCÜ VE DÖRDÜNCÜ PARMAKLARI BANTLAYIN!

Yüksek topuklu ayakkabılarda özellikle üçüncü ve dördüncü parmakları bantlamak giyimi kolaylaştırdığı yönde iddialar bulunuyor. Bunun açıklaması olarak olası bir ayak vurmasını önlediği yönünde! Eğer ki topuklu ayakkabı giyimini kolaylaştırmak ve uzun süre ayakta kalabilmek için bu yöntemi de deneyebilirsiniz. 

AYAĞINIZA VE AYAKKABIYA TALK PUDRASI SÜRÜN!

Topuklu ayakkabının içerisinde ayak terlemeleri sonucu oluşan ayakkabı vurmalarını önlemek için ayağınıza ve topuklu ayakkabınıza talk pudrası sürebilirsiniz. 

Talk pudrasını ayağınıza ve ayakkabının içine serpmek çok yararlı olabilir. Bu, ayakkabılarda rahatsızlığa yol açan ayak terinin ve nemin önlenmesine yardımcı olacaktır. Ayak teri ve nemin en yaygın sonucu ayakların su toplamasıdır.

Sağlıklı ayaklara sahip olmanın önemini de unutmayın. Düzenli bir şekilde nemlendirici kullanılması cildi güçlendirir; kuru ciltte su kabarcıklarının ve nasırların daha kolay oluştuğunu unutmayın.

Ayakkabının tabanını zımparalayın

Yüksek topuklu ayakkabılar yeniyken, yürürken genellikle çok dikkatli olmanız gerekir. Bunun nedeni yeni ayakkabıların tabanlarının çok kaygan olmasından ötürü düşmenize ve yaralanmanıza neden olabilmesidir.

Bunu önlemek için birkaç seçenek mevcut. Bunlardan biri pürüzlü hale getirmek için tabanı zımparalamaktır. Başka bir alternatif tabana bir bıçak veya makas kullanarak ince kesikler atmaktır.

 

Yorumlar