Ananasın faydaları akciğerleri temizliyor!

Ananasın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Yaz aylarında en çok tüketilen bu enfes meyvenin faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız!

Ananasın faydaları akciğerleri temizliyor!

Yazın en sevilen meyvelerinden olan ananasın insan sağlığına olan faydalarını duymuş muydunuz? Tropik meyveler arasında yer alan, bol etli bir meyve olan ananas güçlü antioksidan özelliği sayesinde vücut için oldukça yararlıdır. Bilmeyenler için ananasın faydalarını sizler için hazırladık. Peki ananasın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? İşte uzmanların mutlaka tüketilmesi gereken meyveler arasında gösterdiği ananas hakkında tüm merak edilenler! 

VÜCUT ISISINI DÜZENLİYOR 

Ananas vücut ısısını da kontrol eden bir meyvedir. Özellikle mevsim değişikliklerinin yaşandığı son günlerde gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkının neden olduğu değişiklikleri ortadan kaldırmaktadır. Bunun için gün içersinde sadece bir bardak ananas suyu içmeniz yeterli olacaktır. Vücuttaki tüm toksinleri temizleyen ananas aynı zamanda sindiriminde düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır. 

VÜCUDUN pH DEĞERİNİ YÜKSELTİR 

Doğal iltihap sökücü özelliği sayesinde hastalıkları önler. Vücudun pH değerini yükseltir. Cildi yeniler. Kemik ve kaslardaki ödemi engellediğinden ağrı oluşumunu önler. 

KANSERLİ HÜCRELERİN OLUŞUMUNU ENGELLEMEKTEDİR 

Ananas sıcak havalarda en çok tüketilen meyveler arasında yerini alan şahane bir lezzetir. Özellikle kanserli hücrelerin oluşumunu engellemektedir. Bu özelliğinin yanı sıra vücut direncini arttırmaktadır. Yüksek lif içeriği özelliği sayesinde metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yol açar. 

SARI NOKTA HASTALIĞI TEDAVİSİNDE KULLANILMAKTADIR 

Ananas göz sağlığına da iyi geldiği bilinen bir meyvedir. Doğada beta karoten bakımından güçlü bir meyve olan ananas sarı nokta hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. 

KALP VE DAMAR HASTALIKLARININ ÖNÜNE GEÇER 

İçerdiği C vitamini sayesinde vücuttaki serbest radikalleri atar. Zengin bir antioksidan olan ananas bu sayede kalp ve damar hastalıklarının önüne geçer. Vücuttaki hücreleri yeniler. 

 

Yorumlar