Aleovera sabunu ne işe yarar yaşlanmayı engelliyor!

Aleovera sabunu nasıl yapılır? Aleovera sabunu ne işe yarar? İşte cildimizi temizleme konusunda oldukça etkili olan aleoveraya dair tüm merak edilenler!

Aleovera sabunu ne işe yarar yaşlanmayı engelliyor!

Aleoveranın faydalarını duymayan kalmamıştır artık. Cilt için oldukça faydası bulunan aleoveranın özellikle cildi temizleme ve yatıştırma adına mucizevi etkileri bulunuyor. Dışarıdan almak yerine aleoverayı evde yapmaya ne dersiniz? Evet yanlış duymadınız! Evde oldukça pratik bir şekilde kendi sabununuzu kendiniz hazırlayabileceksiniz. Peki aleovera sabunu nasıl yapılır? Aleovera sabunu ne işe yarar? İşte tüm merak edilenler elmaelma.com'da. 

YAŞLANMAYI ENGELLİYOR! 

Aleo vera cilt için oldukça faydalı olan bir bitkidir. Özellikle güneş yanıklarının tedavi edilmesinde, cildin elastikiyetinin geri kazanılmasında, yaşlanmayı engellemesinde oldukça faydası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra makyaj yapmadan önce kullandığınız zaman baz etkisi de yaratmaktadır. Aleoveranın sadece cilde değil saça da faydaları bulunmaktadır. Kepek problemine iyi geldiği bilinmektedir. 

ALEOVERA SABUNU NASIL YAPILIR? 

Malzemeler:

500 gr kastil sabunu, 2-3 yemek kaşığı aloe vera jeli, 4-5 damla uçucu yağ (istediğiniz herhangi biri olabilir)

HAZIRLANIŞI: 

Kastil sabunu mikrodalga fırında ya da sıcak suyun içine koyduğunuz bir kapta eritin. İçerisine aloe vera jelini ekleyin ve jelin iyice erimesi için karıştırın. Ardından seçtiğiniz uçucu yağları karışıma ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Kalıba dökün ve 24 saat boyunca kurumasını bekleyin. Sabunu serin ve kuru bir yerde saklayınız.

 

Yorumlar