Çöp kovası kokusu nasıl giderilir nem emici mendiller hayat kurtarıyor!

Genellikle mutfakta tuttuğumuz çöp kovası temizliği nasıl yapılır? İşte kötü kokan çöp kovasını temizlemenin pratik yöntemleri!

Çöp kovası kokusu nasıl giderilir nem emici mendiller hayat kurtarıyor!

Genellikle mutfakta bulundurduğumuz çöp kovaları zamanla kötü kokular yaymaya başlar. Attığımız çöpler her ne kadar poşetin içerisinde olsa da çöplerin oluşturduğu kötü koku çöp kovasına sinebiliyor. Ancak sizi bu dertten kurtaracak bir yöntemimiz var! Kötü kokan çöp kovasının kokusunu gidermek için en pratik ve etkili yöntemlerini elmaelma.com'da bulabilirsiniz! Kötü kokan çöp kovası nasıl temizlenir? Çöp kovasına sinen kötü koku nasıl giderilir? İşte çöp kovasındaki kötü kokuyu gidermenin en etkili yöntemleri...

ÇÖP KOVASINDAKİ KÖTÜ KOKU NASIL GİDERİLİR?

Çöp kovasındaki kötü kokulardan kurtulmanın bir diğer yöntemi de nem emici mendillerdir. Çöp kovanızın içerisine yerleştireceğiniz bu mendiller kötü koku oluşumunu engelleyecektir. 

Temizliğin vazgeçilmezi çamaşır suyu da çöp kovasındaki kötü kokudan kurtulmak için etkili yöntemlerden biridir. Çöp kovasının içerisine bir miktar çamaşır suyu döküp daha sonra kovanın her yerini silip daha sonra bir miktar su ekleyip 10 dakika kadar beklettikten sonra su ile temizleyebilirsiniz. 

Çöp kovalarını temizlemek için bir çok yöntem var ancak çöp kovasına sinen kötü kokudan kurtulmak biraz zor olabilir. Bunun için çöp kovasındaki kötü kokudan kurtulmak için sadece yüzeysel bir temizlik yetmeyebilir. Kötü kokudan kurtulmak için boraks etkili bir yöntem olabilir. Çöp kovasının içerisine yarım çay bardağı kadar döktükten sonra yarım çay bardağı kadar su ilave edip çöp kovanızın her yerine temas etmesini sağlayın. Daha sonra 15-20 dakika kadar bekledikten sonra fırça ya da bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. 

Beyaz sirke çöp kovasındaki kötü kokudan kurtulmanın bir diğer temizleme yöntemidir. Çöp kovasının iç kısmına 1 su bardağı sıcak su ve aynı miktarda beyaz sirke ilave ettikten sonra yarım saat kadar bekletip durulayabilirsiniz. 

Kötü kokan çöp kovasının içerisine 2 yemek kaşığı kadar karbonat döküp 1 gün bekletin. Gündelik hayatta farklı alanlarda da kullandığımız karbonatı nemli bir bez yardımı ile çöp kovasının her yerine sürün. Düzenli olarak uyguladığınızda kötü kokudan kurtulabilirsiniz. 

 

Yorumlar