Bronzlaştırıcı yağ yapımı kışın bronz kalmak bu yağlarla mümkün!

Bronzlaştırıcı yağ nasıl yapılır? Kışın da bronz kalmak vücudunuza süreceğiniz bu yağlarla mümkün! İşte o yağlar elmaelma.com'da!

Bronzlaştırıcı yağ yapımı kışın bronz kalmak bu yağlarla mümkün!

Hangimiz istemeyiz ki parıl parıl bronz bir cilde sahip olmayı... Bronz bir cilde ulaşabilmek için kozmetik ürünlerine tonlarca para döktüğünüz günler elmaelma.com'un bu haberiyle artık geride kalacak! İşte sizler için evde  pratik bronzlaştırıcı yağ yapımı...

KAKAO YAĞI

Güneşe çıkmadan önce cildinize süreceğiniz kakao yağıyla bronzlaşmanız artık çok daha kolay olacak.

Yapımı: birer yemek kaşığı kakao yağı, ceviz yağı ve zeytinyağını boş ve temiz bir şişeye ekleyin, iyice karıştırın. Bronzlaştırıcı yağları, doğal malzemeler kullanarak hazırladığınız için dayanma süreleri hazır satılanlara göre daha azdır. Bu nedenle küçük şişelerde hazırlamaya ve 1 ay içerisinde tüketmeye çalışın. Karanlık ve serin bir ortamda muhafaza edin.

HAVUÇ YAĞI

Bronzlaştırma konusunda kakaodan sonra en etkili yağlardan biri de havuç yağıdır.

Yapımı: Birer yemek kaşığı havuç yağı, susam yağı, kayısı yağı ve 1 adet çubuk tarçını karıştırın. Karışımın daha güzel kokması için içerisine birkaç tane karanfil ekleyebilirsiniz. 

YOĞUN BRONZLUK İÇİN ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağının faydaları kendini bronzluk konusunda da belli ediyor. Zeytinyağını diğer yağlarla birlikte kullanarak harika koyulukta bronz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yapımı: Birer yemek kaşığı zeytinyağı ve bergamot yağını karıştırın. Yaklaşık 20 gram saf çikolatayı benmari usulü eritin ve diğer yağlara ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce cildinize uygulayın. 


BEYAZ TENLİLERİ DE UNUTMADIK

Ten rengi fazla beyaz olanlar için güneşlenmek tam bir kabusa dönüşmesin, hassas ciltleri zarar görmesin diye bu karışımı derledik.

Yapımı: 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon kabuğu rendesi, 2 dal nane yaprağı ve kantaron çiçeğini karıştırın. Bu karışımı 15 gün güneşte bekletin. Hazır olduktan sonra, güneşe çıkmadan cildinize uygulayın. Bu karışım sayesinde, kızarıklık ve acı yaşamadan bronzlaşabilirsiniz.Yorumlar