Cilt beyazlatıcı karbonat maskesi tarifi mucizeye şahit olun!

Cilt beyazlatıcı karbonat maskesi nasıl yapılır? Cilt beyazlatan doğal yöntemler neler? Bu yöntemler sayesinde cildiniz bembeyaz olacak!

Cilt beyazlatıcı karbonat maskesi tarifi mucizeye şahit olun!

En çok şikayet edilen güzellik sorunlarından biri de hiç şüphesiz cilt kararmalarıdır. Özellikle yüzde koltukaltında ya da dirseklerde oluşan kararmalar kadınları çok rahatsız etmektedir. Bu kararmaları önlemenin doğal yolları bulunmuyor değil! Evde uygulayacağınız birkaç  basit yöntem sayesinde cildinizi beyazlatabileceksiniz. Peki cilt beyazlatıcı karbonat maskesi nasıl yapılır? Cilt beyazlatmanın doğal yöntemi nedir? Gelin bu soruların yanıtların hep beraber öğrenelim. 

CİLT BEYAZLATAN DOĞAL MASKE TARİFLERİ 

KARBONAT YOĞURT MASKESİ

Malzemeler:

3 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 adet yumurta

HAZIRLANIŞI: 

Yapmanız gereken tek şey tüm malzemeleri derin bir kasede birleştirmek ve kıvamı gelene kadar karıştırmak. Yüzünüzü temizledikten sonra temiz yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika yüzünüzde bekletin. Sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Ardından mutlaka bir nemlendirici sürün. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki değişimi kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. 

LİMON KARBONAT MASKESİ

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi

HAZIRLANIŞI: 

Yine yapmanız gereken tüm malzemeleri bir kapta karıştırmak ve homojen kıvama gelince yüzünüze ya da kararma olan koltukaltı, dirsej vb. gibi bölgelere sürmek olacaktır. 15 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Maske sonrası nemlendiricinizi sürmeyi sakın unutmayın. Çünkü bu tahrişe ve kuruluğa neden olacaktır. 

 

Yorumlar