Kadınlarda bıyık çıkmaması için ne yapmalı şeker sürün!

Kadınlarda bıyık çıkması nasıl engellenir? Kadınlarda bıyık çıkmasını engellemenin doğal yolları neler? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtı elmaelma.com'da.

Kadınlarda bıyık çıkmaması için ne yapmalı şeker sürün!

Dudak üstü tüyleri neredeyse her kadının kabusu olan bir durumdur. Ağda, lazer epilasyon veya cımbız gibi aletlerle alınan bu tüyler çok sıklıkla çıktığı için  kadınların korkulu rüyası haline gelmiştir.  Bu tüylerden tamamen kurtulmak ister misiniz? Hem de evde uygulayacağınız doğal yöntemler sayesinde! Oldukça pratik ve ekonomik olan bu yöntemlerle ağrı ve acı çekmeden istenmeyen tüylerinizden kurtulabileceksiniz. Peki kadınlarda bıyık çıkması nasıl engellenir? Kadınlarda bıyık çıkmaması için ne yapılmalı? İşte tüm merak edilen soruların yanıtları elmaelma.com'da. 

KADINLARDA BIYIK ÇIKMASINI ENGELLEMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ

MERCİMEK SÜRÜN 

Mercimek ciltteki ölü derinin temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda istenemyen tüylerinde azalmasını sağlamaktadır. Yapmanız gereken tek şey, bir avuç mercimeği öğütmek ve macun kıvamına gelene kadar bal ile karıştırmak. Ardından bıyıklarınızın üzerine sürün ve bir süre bekletin. Haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır. İstenmeyen tüylerinizin azaldığını fark edeceksiniz. 

KENDİNİZE BİR NANE ÇAYI YAPMAYA NE DERSİNİZ? 

Bıyıkların çıkmasını engellemenin bir başka yolu da nane yağından faydalanmaktır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu nane çayının  özellikle yüzde çıkan tüylerin azaltılmasına yardımcı olduğunu söylüyor. Bunun için tek yapmanız gereken şey kuru naneyi bardağa koymak ve ardından üzerine kaynar su eklemek. Üzerini kapatıp, 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin.  Naneyi süzerek içine 1 çay kaşığı bal ekleyin. Bu çayı her gün 1 bardak içebilirsiniz.

ŞEKER YÖNTEMİNİ DENEYEBİLİRSİNİZ 

Geçmiş yıllardan beri uygulanan yöntemlerden biri de şeker yöntemidir. Bu yöntem sayesinde acı çekmeden kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.Çeyrek bardak suyu tencerede ısıtıp içerisine 2 bardak şeker ve yarım limonun suyunu koyun.5 dakika boyunca kaynatıp ocaktan alın. Karışımı soğumaya bırakın. Bıyıklarınızın olduğu bölgeye bebek pudrası ya da mısır nişastası uygulayın. Ardından hazırladığınız karışımı bölgeye sürün. Tüylerinizin kısa süre içeirisnde azaldığını fark edeceksiniz. 

 

 

Yorumlar