Dilay Korkmaz kimdir Acun Ilıcalı'nın teklifini unutmayacağım dedi

Dilay Korkmaz kimdir? Sunucu ve Miss Turkey 4. Güzeli Dilay Korkmaz'ın Acun Ilıcalı ile ilgili anlattıkları magazin gündemine konu oldu. İşte Dilay Kormaz...

Dilay Korkmaz kimdir Acun Ilıcalı'nın teklifini unutmayacağım dedi
-A A+

Dilay Korkmaz kimdir sorusu ünlü sunucunun Acun Ilıcalı ile ilgili açıklamaları sonrası gündemde. Dilay Korkmaz, Acun Ilıcalı’nın teklifinden sonra neler yaşadığını ve sektöre nasıl atıldığını anlattı. Miss Turkey sonrasında Acun Medya’da işe başladığını anlatan Korkmaz'in açıklamalarından satır başları:

"Üniversite okurken ve öncesinde hep spikerlik ve sunuculuk dersleri alıyordum. Hayat beni buraya getirdi demekten çok benim burayı çok istediğimi ve bunun için üniversiteden beri kendimi geliştirmek için çalıştığımı söyleyebilirim. Genelde ailen seni istediğin alan dışında bir bölümde görmek ister ya çoğu zaman, bende de öyle oldu. Düşünsene Ankara’da yaşayan 19 yaşında bir kızsın. Hayat sana ailenin sana gösterdiği kadar.

“BENİ VURMAYA GELECEKTİ”

Düşünsene, ailen sana ne kadar gösterdiyse o kadar hayatın ve ben onu kırmak isteyen bir kızım. Sürekli Müjdat Gezen’den dersler alıyorum, kendimi geliştirmek adına kurslara gidiyorum. Diksiyonumda çok yerindeydi. Çok güveniyordum kendime. Mesela bir arkadaşımın annesi dışarı çıkmasına izin vermediği zaman ben arar görüşür, ikna ederdim. İnatçıyımdır ikna kabiliyetim yüksektir ve olaylara bir kaç açıdan bakabilirim, ağzımda iyi laf yapar. Sonra babamdan gizli Miss Turkey’e katıldım. Çok kızdı, beni vurmaya gelecekti. (gülüyor) Kampa gittim. Sonra dedi ki, "Sen bu kadar kararlıysan demek ki doğru bir şey yaptığına inanıyorsun" Bende, “tabi ki” dedim.

ACUN ILICALI'DAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM

O Ses Türkiye’de sunuculuk, Survivor sürecinde haftanın 5 günü program sunmak... 20 yaşındaydım. Ne yapacağımı bilmiyordum ama “yaparsın” dedi ve beni çıkardı. O’ndan çok şey öğrendim. Bugün bazı konularda bir şeyler öğrendiysem bu Acun Bey ve ekibi sayesindedir.

20 yaşında orada çalışmaya başladım, hayal gibiydi. Bana söylediği, "bizimle çalışmak ister misin?” sorusunu hayatım boyunca unutmayacağım. Soruyu duyunca içimden, "ne diyorsunuz, uçarım tabi ki" demiştim."

Dilay Korkmaz kimdir Acun Ilıcalı açıklaması

DİLAY KORKMAZ KİMDİR, ASLEN NERELİ?

1990 yılında Ankara'da dünyaya gelen Dilay Korkmaz, Gazi Üniversitesi Muhasebe bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Miss Turkey'e katılan güzel isim, bu yarışmada dördüncü oldu. Bu yarışma ardından Çin'de Miss İnternational yarışmasına katılan Dilay Korkmaz, 80 aday arasından ilk 15'e girerek dikkatleri üzerine topladı.

Oyunculuk kariyerine de sahip olan Korkmaz, 2017 yılında çekimleri tamamlanan "Karımı Gördünüz mü?" isimli sinema filminin kadrosunda yer aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde diksiyon derslerine katıldı. Spikerlik ve sunuculuk kariyerini sürdüren Dilay Korkmaz, yeni sezonda Magazin D’nin sunuculuğunu üstleniyor.

ÇAĞLA ŞİKEL'İN YERİNE GEÇTİ

Kanal D Magazin'i bir kaç sezondur ünlü manken ve sunucu Çağla Şikel sunuyordu. Çağla Şikel'in gündüz kuşağı programı için FOX TV'yle anlaşması ve Çağla'yla Yeni Bir Gün programına başlaması sonrası boşalan koltuğu Dilay Korkmaz doldurmuştu.

DEMET AKALIN'IN HEDEFİ OLMUŞTU

Kanal D Magazin'i sunmaya başlayan Dilay Korkmaz'a Demet Akalın'ın Twitter'dan yaptığı yorum uzun süre gündem olmuştu. Demet Akalın, "Bu sunucu kızı cok aramış mı ya direk zapp" ifadesini kullanmıştı.