Kabak çekirdeği yağının cilde faydaları lekeleri yok ediyor!

Kabak çekirdeği yağının cilde faydaları neler? Her mevsim sıklıkla tüketilen kuru yemiş çeşitlerinden olan kabak çekirdeğinin faydasını duyan şaşırıp kalıyor!

Kabak çekirdeği yağının cilde faydaları lekeleri yok ediyor!

Dört mevsim severek tükettiğimiz kuru yemiş çeşitlerinden biri olan kabak çekirdeğinin sağlığa olan faydalarını artık hepimiz biliyoruz. Kabak çekirdeğinin zengin içeriği sayesinde saça ve cilde faydalı olduğunu duymuş muydunuz? İster kabuklu ister kabuksuz olarak tüketilen kabak çekirdeği içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde insan vücudu için tam bir mucize etkisi yaratıyor. Peki kabak çekirdeğinin bilinmeyen faydaları neler? Gelin hep beraber öğrenelim. 

CİLDİN SAĞLIKLI GÖRÜNMESİNİ SAĞLIYOR 

Kabak çekirdeğinin yağı cildin elastikiyetini korumakta ve cilt kırışıklıklarının önüne geçmektedir. Cildin daima genç ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. 

SAÇ VE KİRPİKLERİ GÜÇLENDİRİYOR 

Kabak çekirdeği yağında bulunan zengin E vitamini sayesinde saç ve kirpikleri güçlendirerek, yeni saç oluşumunu sağlar.

CİLTTE KUSURSUZ BİR GÖRÜNÜM SAĞLIYOR 

Cildinizde çıkan iltihaplı sivilceleri yok eden kabak çekirdeği yağı, cildi kusursuzlaştırır.

PEKİ KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Kabak çekirdeği yağını uyumadan önce cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Özellikle cildinizde bulunan lekelerin üzerine pamuk yardımıyla sürmeniz yeterli olacaktır. Bir diğer yöntem ise ağızdan yutarak kullanılmasıdır. Aç karnına içilmesi daha etkili sonuçlar vermektedir. En fzla 1 tatlı kaşığı içmelisiniz. Herhangi kronik bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. 

Yorumlar